Zeytinli Rock Festivali Hakkında

 Zeytinli Rock Festivali Hakkında
Okunuyor Zeytinli Rock Festivali Hakkında

Zeytinli Rock Festivali Hakkında

Zeytinli Rock Festivali uzun süredir yapılan ve her geçen yıl kitlesini arttıran rock müzikseverlerin buluştuğu bir platformdur. Birçok farklı şehirde Milyonfest tarafından rock müzik festivalleri düzenlense de Balıkesir şehrinin Edremit ilçesine bağlı Akçay beldesinde bulunan Zeytinli bu alanda farklı bir konumdadır. Upuzun Zeytinli sahilinde kurulan çadırlar ve konser alanları günübirlik ya da kombine sahiplerini misafir ediyor. Müzikseverler her gün üç farklı sahnede kurulan platformlarda sevdikleri sanatçıların müziklerini dinleyebiliyor. Bu alanda istediğiniz sahnenin önünde bekleyerek sahneye çıkan sanatçıyı dinleyebilirsiniz. Festivale giriş sağlamak için önceden internet aracılığı ile bilet alabilir veya kapıdan bilet satın alma sağlayabilirsiniz.

Kesinlikle Zeytinli Rock Festivali 1 yılın stresini 1 günde atabileceğiniz özel bir eğlence festivalidir.

ZRF Nedir?

2005 yılında yapılmaya başlanan festival belediye ile yapım firması arasında yaşanan problem nedeni ile birkaç yıl ara vermiş daha sonra 2014 yılından itibaren tekrar yapılmaya başlanmıştır. Her yaz sonu Zeytinli sahilinde gerçekleşen bu festival artık kalıplaşmış bir festival haline gelmiştir. Kısaca ZRF olarak adlandırılan Zeytinli Rock Festivali genellikle beş gün boyunca binlerce müziksever genci ve farklı müzisyenleri buluşturur. Festivalde her çeşit insan vardır ve rock müziği sevenlerin yanında alternatif tarzda müzikler de yapılır. Athena, maNga, Mor ve Ötesi, Duman, Bulutsuzluk Özlemi, Pera, Adamlar, Son Feci Bisiklet, Moğollar gibi gruplar dışında Şebnem Ferah, Teoman,  Ceza, Gazapizm, Cem Adrian, Ceylan Ertem gibi sanatçılar da burada sahne alır. Farklı tarzda müzik dinlemek isteyenler için Selda Bağcan, Ceza, Ceylan Ertem gibi sanatçıların olması festivali renklendirmektedir. Her sene olduğu gibi 2020 yılında da Ağustos sonu ve Eylül başı Zeytinli Rock Fest alanına gidebilir, kombine veya günü birlik bilet satın alabilirsiniz.

zeytinli rock festivali
zeytinli rock festivali

Festivali Ön Sıradan İzlemek

Siyah sahne ya da kırmızı sahne listelerine baktığınızda hangi sanatçının hangi gün, saat kaçta ve hangi sahnede yer alacağını görebilirsiniz. Buna bağlı olarak erkenden o sahne önünde yer bulduğunuzda istediğiniz sanatçıyı en ön sıradan izlemek ve dinlemek elinizdedir. Diğer sahnede yer alan sanatçı sahneye çıktığında o sahnenin önüne geçmeye çalışabilir veya bulunduğunuz yerden dinleyebilirsiniz. Bulunduğunuz sahne önünde kaldığınızda o sahnede çıkacak diğer sanatçıları da en önden dinleme imkanını kaybetmezsiniz.

Türkiye’de gerçekleşen diğer festivaller hakkında bilgi almak için https://www.sarkitv.com/kategori/festivaller/ bağlantısını tıklayabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın