Unutulmayan Film Müzikleri

 Unutulmayan Film Müzikleri
Okunuyor Unutulmayan Film Müzikleri

Unutulmayan Film Müzikleri

     Bazı filmler gerçekten iyi bir kadroya, iyi bir senaryoya ya da iyi bir yönetmene sahip olurlar ve filmi başarılı kılan da bu özelliklerdir. Ancak bazı filmlerin insanları etkileyen ve akıllarında kalan bir özelliği vardır ki üzerinden uzun yıllar geçse bile unutulmaz. Evet, bahsettiğimiz unutulmaz filmlerin unutulmayan film müzikleri. Bazı filmlerin öyle müzikleri vardır ki duyar duymaz filmden sahnelere alır götürür bizi. Uzun yıllar geçse bile unutulmayan film müzikleri yazımızı sizleri o güzel film sahnelerine götürmek için derledik.

 • Titanic – Jack’s Death Music

Titanik 1997 yılında gösterime girmiş Amerikan yapımı romantik dram filmidir. Yayınlandığı zamandan bu yana izleri ve etkileri devam etmektedir. Hafızalarımıza kazınan bu filmin müziğinin en iyi film müziği dalında Oscar ödülü bulunmaktadır.

 • Once Upon a Time in America – Deborah’s Time

Bir zamanlar Amerika 1984 yılında yayınlanmış polisiye suç türündeki İtalya ve Amerika ortak yapımı filmdir. Uzun soluklu bir film olmasının yanı sıra film müziği dünyanın en iyi soundtrack albümlerinden birisi olarak kabul görmektedir.

 • The Godfather – The Godfather Waltz

Baba filmi 1973 yılında gösterime girmiş polisiye suç türünde bir filmdir. Film Mario Puzo’nun aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Filmin en etkileyici ve akılda kalan kısmı neredeyse herkesin bildiği ve defalarca farklı enstrümanlarla çalınan müziğidir.

 • Rocky – Eye Of The Tiger

Rocky 1976 yılında gösterime giren spor ve dram türündeki Amerikan yapımı filmdir. Rocky toplam sekiz adet seriden oluşur. Rocky’nin unutulmaz film müziği büyük küçük herkesin kulağına aşinadır. Günümüzde bile boks maçlarında Rocky’nin film müziği kullanılmaktadır.

 • Kill Bill – The Lonely Shepherd

Kill bill aksiyon ve dövüş sanatları türünde çekilen Amerikan yapımı bir filmdir. 2003 yılında gösterime girmiştir. Unutulmaz film müziği mükemmel flüt sesinden meydana gelir ve filmin adını duyduğunuzda bile size filmin sahnelerini tekrar tekrar yaşatır.

 • Inception – Time

Başlangıç 2010 yılında gösterime girmiş bilim kurgu ve gerilim türündeki Amerikan yapımı filmdir. En iyi 25 film arasında yer alır. O bilindik müziği ve ses miksajı ise Oscar ödülüne layık görülmüştür.

 • Into The Wild

Ruhunuzu rahatlatacak bir efsane film müzikleri düşünün. Bu müziği dinlerken mutlaka klibine göz atmanızı öneririz. Orman ve doğanın tamamen huzurunu üstünüzde hissedeceksiniz. Bu güzel sanatın Yönetmenliğini ve yapımcılığını Sean Penn yapmıştır.

 • Scent of a Woman

Tango sanatını sevenler için birebir en güzel film müziklerinden bir tanesidir.  Oyunculuğunu hatta tüm benliğini sergileyen “Al Pacino”  1992 yılında sergilediği bu gösteride; “En iyi Erkek Oyuncu” ödülünü almayı da hak etmiştir. Işıklarınızı kapatıp sadece klibin ve alttan gelen müziğin ritmine kendinizi bırakmanızı öneririz.

 • TITANIC

Böyle bir makale hazırlarken tabii 1997 yıllarının en büyük felaketi olarak gösterilen bu en iyi film müzikleri kategorisinde olan bu film müziğini paylaşmasak olmazdı. Bir çoğumuzun izlemiş hatta izlemese bile kesinlikle bu filmi duymuş olduğunu herkes tahmin eder. Tarihin en kötü felaketini tamamen gözler önüne seren bu görüntülerde Celine Dion’un  narin sesi tamamen film içerisinde geçen o güzel aşkı ve büyüleyici hikayeyi size ulaştırmakta.

En İyi Türk Film Müzikleri

 • Av Mevsimi

2010 yılında 7’den 70’e herkesin diline takılan “Hayde Gidelum Hayde” şarkısını bir çok insanın diline takılmıştı. Aslında bu filmin en dikkat çektiği olay ise, filmin içinde bir çok usta sanatçının bulunmasıydı.     Bu gizem ve suç dolu filmin yapımcılığını “Yavuz Turgul” yapmıştır. Oyuncuları ise Şener Şen, Çetin Tekindor ve Cem Yılmaz bu isimleri de aynı karede buluşma imkanı sağladı.

 • Delibal

Çağatay Ulusoy’un sesinden “uyu aşkım koynumda kaygısız mışıl mışıl” diyerek girdiği bu şarkı özellikle gençlerin ağlayarak dinlediği bir sahne olmuştu. 2015 yapımı olan filmin yönetmenliğini Ali Bal yapmıştır. Ay Yapım her zaman olduğu gibi bu yapmış olduğu projede de çok sevilen ve tutulan bir film çıkarmıştır.  Filmin başrollerini Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu yapmıştır. Sadece filmin içinde geçen bu şarkı, Youtube üzerinden 45 milyon kez dinlenmiştir.

 • İnçir Reçeli

2011 yapımı olan bu film aslında en çok Halil Sezai’nin ünlenmesine sebep olmuştur. Aslında her şey masal gibi başlamıştı ve bu masalda Aytaç Ağırlar’ın ilk yönetmenlik masasına oturmasına neden olmuştu. Ölümsüz gibi görünse de ölümlerle sonuçlanan bir aşk olmuştur. Şimdi ise size o sahne ve o şarkıyı dinlemeniz için yukarıya bırakıyoruz.

 • Çakallarla Dans

Hep aşk ve özlem ile alakalı en iyi film müzikleri kategorisinden bahsettik. Buda hem eğlenebileceğiniz hem de bir çok kişinin en az 1 serisini bile izlediği en iyi Türk film müziklerinden bir tanesidir. 2010 yılında sinema sever insanlara buluşmasından hemen sonra 5 serisi daha yayınlanmıştır. Halk tarafından hala büyük bir ilgi ile izlenmektedir. Youtube’de 5 milyon kez izlenmiştir.

 • Ailecek Şaşkınız

Yine ayrılmaz ikili Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın baş rollerini aldığı, yapımcılığını TR40 33 Productions yaptığı güzel bir film olmuştur. Bir minibüsün içerisinde bu şarkıyı söylemişlerdir. Yine bu ikilinin her yapmış olduğu film ve müzik gibi Türk halkı tarafından çok sevilmiştir.

Böylelikle size Türk ve yabancıların en iyi film müzikleri kategorisindeki bölümleri sıralamaya çalıştık. Bizden desteklerinizi lütfen eksitmeyin. Site üzerinden bildirimlerinizi açarak, bizi sosyal medya hesaplarımızda takip ederek en güzel desteğinizi verebilirsiniz. https://www.sarkitv.com ailesi sağlıklı günler diler.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın