Unutulmayan Dizi Müzikleri

0

Unutulmayan Dizi Müzikleri

     Televizyonun herkesin evine girmesiyle beraber 90lı yıllardan itibaren yayınlanan ve her akşam evlerimize konuk olan diziler hayatımızda büyük bir yer kaplıyordu. Her dönemde birçok dizi yayınlansa da bazılarının yeri hep farklıydı. Bu akılda kalan dizileri üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen unutmadık. Özellikle akıllarda kalan jenerik müzikleri duyduğumuzda bizleri hala heyecanlandıran türden. Unutulmayan dizi müziklerinden bazılarını derleyerek eskilere doğru kısa bir yolculuğa çıkmak istedik.

Asmalı Konak – Cem Erman

Asmalı konak 2002 yılında ekranlara gelmiş unutulmaz bir dram dizisidir. Yayınlandığı günlerde herkesi ekran başına kilitlerdi. Akıllarda kalan jenerik müziği ise herkesin kulağına aşina olarak kaldı. Toplam 54 bölüm çekilen dizi, 2003 yılında final yaptı.

Bir İstanbul Masalı – Kıraç

Bir İstanbul masalı 2003 yılında ekranlara gelmiş dram dizilerinden bir tanesidir. 2 yıl boyunca ekranlarda kalmayı başarmış ve yayınlandığı dönemde izleyenlerin beğenisini toplamıştır. Duyduğunda insanı duygulandıran tanıdık jenerik müziği ile unutulmayan dizi müzikleri arasına girmiştir. O yıllarda bir çok dizide Kıraç’ın sesi duyulmaktaydı. Yani bir dönem dizi müzikleri kıraçtan sorulurdu.

Avrupa Yakası – Hale Caneroğlu & Ata Demirer

Avrupa yakası 2004 yılından 2009 yılına kadar ekranlarda başarıyı yakalamış durum komedisi dizisidir. Hepimizin severek izlediği ve izlerken herkesi eğlendiren Avrupa yakası dizisinin jenerik müziği ise dizi kadar eğlenceliydi. Nerdeyse ezbere bildiğimiz jenerik müziği dizinin iki oyuncusu beraber seslendirmiş. Neredeyse o yıllarda her evde Atv ekranları açıktı.

Ruhsar – Fikret Alper

Ruhsar 1998 yılında yayın yapmaya başlamış fantastik tarzda bir aile dizisidir. O dönemin en ilginç dizilerinden bir tanesi olmayı ve izleyenlere kendini sevdirmeyi başarmıştı. Eğlenceli jenerik müziğini ise o dönemde çocukluk geçirmiş herkes neredeyse ezbere biliyor.

Ezel – Toygar Işıklı

Ezel 2009 yılında yayınlanmaya başlayan bir dram dizisidir. O dönemde 2 sezon ekranlarda kalmış ve bu sürede birçok kişinin beğenisin toplamış intikam konulu bir dizidir. Yayınlandığı yıllarda hayranlarının akıllarında kalan jenerik müziği ise Toygar Işıklı imzası taşıyor. Bu dizi müziğini Kalimba Müzik Aleti ile de mutlaka dinlemenizi öneririz. Kalimba hakkında bilgi almak istiyorsanız lütfen https://www.sarkitv.com/kalimba-muzik-aleti-hakkinda-bilgiler/ bağlantıya tıklayınız.

Kurtlar Vadisi – Gökhan Kırdar

Kurtlar vadisi 2003 yılından 2016 yılına kadar ekranlarda kalmayı başarmış uzun soluklu bir mafya ve politik dizisidir. Unutulmaz Polat alemdar karakteri ile akıllarda kalmış ve uzun yıllar akıllarda kalacak olan dizi oldukça kaliteli bir jenerik müziğe sahiptir. Hala bir çok kişinin en baştan en son bölüme kadar izlediğini bu dizinin bilinmekte. Sosyal medyadaki fenomenliği hala bitmemiştir.

 

 

·      Ulan İstanbul – Yaren ve Karlos’un 

Türkiye’nin çok sevdiği bu dizinin henüz daha 5. Bölümüydü. Yaren’i çok seven Karlos gecenin bir vakti nerde diye sorduğunda Yaren meyhaneye gitti cevabını duymuştu. Karlos sinirlenip hemen hızlı bir şekilde giyinip meyhaneye gittiler. Alkolü çok fazla kaçıran Karlos, Yanarım şarkısını Yaren ile birbirine                bakarak bu güzel dizi de birbirlerine bakarak aşklarını ortaya koymuşlardır. Toplumun arasında Unutulmayan Dizi Müzikleri arasına girmiştir. Toplam 134 milyon görüntülenmeyle Youtube’de bir devrime imza atmıştır.

İçerde – Toygar Işıklı

Show Tv’nin reytinglerini tavana çıkaran bu dizi’de Başrollerini Çağatay Ulusoy ve Aras Bulut İynemli paylaştı. Halk tarafından özellikle bu iki ünlü sanatçının aynı dizi de yer alması çok sevildi. Aslında bu dizi ABD yapımı Köstebek filminden Türkiye versiyonuna uyarlanmıştı. Her şey karamsar başlasa da 19 Haziran 2017’de yapılan finalde mutlu sonla bitti.

Acı Hayat – Kubat

2015 yılında hayatımıza giren bu artık günümüzün şartlarına göre eskimiş bu dizinin başrol görevini Ünlü sanatçı “Kenan İmirzalıoğlu” almıştır. Kubat’ın güzel sesinden ise bu dizi müziği daha da insanları duygusallaştırmıştır.

Sen Anlat Karadeniz – Öykü Gürman

2018 yılında başlayan Osman Sınav’ın efsane dizilerinden olan “Sen Anlat Karadeniz” dizisi Öykü Gürman’ın berrak sesinden güzel bir dizi müziği kullanılmıştır. Türk yapımı bu dram dizisi 13 kasım 2019’da final yapmıştır.

Çukur – Eypio

Ay Yapımın yine en güzel filmlerinden biri olan Çukur Dizisi Eypio’nun da bu dizi sayesinde tanılmasına sebep olmuştur. İstanbul’un en güzel sahil semtlerinden olan Balat’ta çekilmektedir Çukurun en güzel sahneleri. Gençler tarafından özellikle bu televizyon dizisi merakla izlenilmektedir. Sadece Eypio’nun yapmış olduğu bu parça Youtube’de 75 milyon kere görüntülenmiştir.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Atv ekranlarında yayınlanan bu dizi en iyi dizi müzikleri arasına toplum tarafından sokulmuştur. Yer altı dünyasının dizi haline dökülmüş sahneleri sürekli sosyal medya platformlarında izlenmektedir. İlk bölümü 8 eylül 2015 tarihinde atv ekranlarında yayınlamaya başlamıştır. Bütün usta sanatçıları bir araya toplayan bu dizinin Senaryosunu ise; Bahadır Özdener ve Berna Aruz yazmaktadır.

Bu şekilde en iyi dizi müzikleri ve unutulmayan dizi müziklerini sizlere en iyi şekilde aktarmaya çalıştık. Diğer gündem haberlerini takip etmek için https://www.sarkitv.com/gundem/ lütfen bağlantıya tıklayınız.

Leave A Reply

Your email address will not be published.