Ünlü Şarkıcıların Büyük Değişimleri

0

Ünlü Şarkıcıların Büyük Değişimleri

Geçmişten günümüze kadar hit şarkılara imza atarak ünlü olmuş çok fazla şarkıcılar mevcuttur. Ünlü şarkıcıların, piyasaya çıktığı andan itibaren zaman içerisinde pek çok değişikliğe uğradığı görülmekle beraber bu durum istemli bir fiziksel değişikli yada başlarına gelen olaylar sonucunda meydana gelmiştir. Bu konuda sizlere ünlü şarkıcıların büyük değişimleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Bülent Ersoy
Bülent Ersoy

Bülent Ersoy

9 Haziran 1952 yılında doğan Bülent Ersoy, sanatçılık kariyerine küçük yaşlarda özel müzik dersleri alarak başlamıştır. Bu müzik eğitimi boyunca pek çok ünlü isimlerden eğitim almış ve bu konuda son derece başarılı olduğu görülmüştür. Asıl soyadı Erkoç olan Bülent Ersoy’a sahne ismi Müjdat Gezen tarafından verilmiştir. Kariyerine başladığı dönemden 1981 yılına kadar çevreler tarafından ”çok kibar bir beyefendi” olarak tanınan şarkıcı, Türkçeyi de oldukça etkili bir şekilde kullanması ile bilinmektedir. Daha sonra Bülent Ersoy kendini kadın olarak gördüğünü ve kadın olmak istediğini açıklayarak 14 Nisan 1981’de Londra’da ameliyat ile kadın olmuştur. Günümüzde de aktif kariyerine devam eden Bülent Ersoy, bu hareketi ile bir çok kesimin taktirini kazansa da aynı oranda bir çok kesimden de tepki toplamıştır.

ceylan
ceylan

Ceylan

Çok küçük yaşlarda şöhret kapılarını aralayan şarkıcılardan biri olan Ceylan, sahneye ilk çıktığında 7 yaşındaydı. 1983 yılında Almanya’da katılmış olduğu bir müzik yarışmasında 1. oldu. Türkiye’ye dönüşünü 1984 yılında gerçekleştiren Ceylan, bu sene içerinde ilk kasetini piyasaya sürdü. Şarkılarında daha çok türkülere yer vererek çok beğeni toplamış ve sinema filmlerinde de oynayarak şöhretini iyice arttırmıştır. Yapmış olduğu erken evlilik sonucunda çok genç yaşlarda anne olmuştur. Ancak yapmış olduğu bu evlilik iyi gitmemiş ve ayrılık yaşamıştır. Dış görüntüsünü en çok değiştiren şarkıcılardan biri olan Ceylan, eski ve yeni fotoğraflarına bakıldığı zaman bu değişimi açık bir şekilde gözler önüne sermektedir. İlk zamanda küt saç ve klasik elbiseleri tercih eden şarkıcı, günümüzde modayı çok yakından takip ederek son derece şık ve estetik görünmektedir.

Ünlü Şarkıcıların Büyük Değişimi
Ünlü Şarkıcıların Büyük Değişimi

Ünlü Şarkıcıların Büyük Değişimleri

Demet Akalın

Mayo güzeli olarak ünlüler dünyasına adım atan Demet Akalın, bu şöhretini 1990 sonrasında yakalamıştır. Asıl hayali şarkıcı olmak olan Akalın, mankenlik yaptığı dönemlerde de şarkıcı olarak sahne almaya başlamıştır. İlk albümü olan ”Sebebim” piyasaya çıktıktan sonra mankenliği tamamen bırakarak kariyerini şarkıcılığa çevirmiştir. Yaz şarkıları konusunda oldukça popüler olan şarkıcı fiziksel görüntüsünü en çok değiştiren ünlü şarkıcılardan biridir. Daha çok yüz estetikleri ve saç stili konusunda değişiklik yapan şarkıcının günümüzdeki imajı son derece beğenilmektedir.

deniz seki
deniz seki

Deniz Seki

Kariyerine reklam seslendirmeni olarak başlayan Deniz Seki, daha sonra Zuhal Olcay ve Yaşar gibi ünlü isimlerle tanışarak şarkıcılık kariyerine adım atmıştır. Vokalist olarak başlayan şarkıcı POP-SHOW 95 adlı yarışmada sözünü kendisinin yazmış olduğu şarkı ile birinci olarak oldukça ünlenmiştir. Piyasaya çıktığı ilk zamanlarda son derece zarif ve estetik duran şarkıcı, yasaklı madde kullanarak büyük bir çöküş yaşamış ve bu konu yüzünden hapse girmiştir. Almış olduğu kilolar ve bakımsızlığı sonucunda, hayranlarını hayal kırıklığına uğratan şarkıcılardan biridir.

ebru gündeş
ebru gündeş

Ebru Gündeş

1974 yılında doğan Ebru Gündeş, konfeksiyon atölyesinde çalışarak hayatını devam ettiriyordu. Neşe Demirkat tarafından şarkıcılık yeteneği fark edilmiş ve Emel Sayın’a vokalislik yaparak kariyerine başlamıştır. İlk albümü olan ”Tanrı Misafiri” piyasaya çıktıktan sonra ünlüler dünyasına adım atmıştır. 2000 yılında beyin kanaması geçirerek sahnelere bir süre veda etmiştir. İlk sahneye çıktığı zamanlarda fiziksel görüntüsü kendi ve hayranları tarafından beğenilmeyen Ebru Gündeş, bir dizi estetik operasyonları sonucunda zamanla orijinal görüntüsünden uzaklaşarak bambaşka bir insan oluştur. Yeni hali hayranları tarafından çok beğenilen şarkıcı günümüzde de aktif kariyerine devam etmekte ve güzelliği ile insanları kendine hayran bırakmaktadır.

Türkiye’deki diğer magazin haberlerini https://www.sarkitv.com/magazin/ bağlantıya tıklayarak takip edebilirsiniz.

hande yener
hande yener

Hande Yener

Şarkıcı olma hayalleri ile İstanbul’a gelen ve geçimini sağlamak için bir giyim mağazasında çalışan Hande Yener, bir gün bulunduğu mağazaya Hülya Avşar’ın gelmesi sonucunda ünlüler dünyasına girme şansı yakalamıştır. Hülya Avşar aracılığı ile Sezen Aksu ile tanışan Hande Yener, Aksu’nun vokalistliğini yapmış ve aynı zamanda şan dersleri almıştır. ”Senden İbaret” adındaki ilk albümü çıktığı zaman ünlüler dünyasına hemen adımını atmıştır. Özellikle dış görünüşünü beğenmeyen Hande Yener, bu sebeple birçok estetik operasyon geçirmiştir. Burun ve göğüs estetikleri sonucunda eski hali ile inanılmaz bir fark yakalayan Yener, günümüzde pek çok kişinin beğendiği bir fiziksel görünüşe sahitir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.