Türkiye’de Popüler Müzik Festivalleri

0

Türkiye’de Popüler Müzik Festivalleri Hakkında

Cappadox

Cappadox müzik festivali Kapadokya’da düzenlenen bir festival. Kapadokya’nın büyüleyici atmosferi ile birleştiğinde katılım sağlayanları büyüleyen özgün bir festival olması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Festivalde müzik haricinde gastronomi ve açık hava etkinlikleri düzenleniyor. Kapadokya eşsiz doğası ve yapılabilecek etkinlik seçenekleri ile pek çok yerli ve yabancı turisti kendisine çekmeyi başaran bir yer. 2015 yılından beri her yıl düzenlenen festival oldukça özgün bir yapıya sahip. Düzenlenen etkinliklerin çeşitliliği sebebi ile benzer etkinliklerden çok farklı bir yeri olan festival katılımcılarını adeta büyülüyor. Festival her yıl farklı bir tema üzerine kuruluyor. Festival uyguladığı temalarla çok renkli görüntülere sahne oluyor. Bu etkinliklere Kapadokya’nın sahip olduğu büyü atmosfer de eklenince etkilenmemek pek mümkün olmuyor.

Cappadox
Cappadox

Zeytinli Rock Festivali / Türkiye’de Popüler Müzik Festivalleri Hakkında

Zeytinli Rock Festivali 2005 yılından beri düzenlenen çok büyük bir organizasyon. Festival yaklaşık olarak 5 gün sürmektedir. Her yaş grubuna hitap etmeyi başaran önemli bir festival olması ile müzikseverlerin heyecanla beklediği bir etkinlik. Her gün için farklı sanatçıların sahne performanslarını sergilediği müzik festivali etkileyici organizasyon Türkiye’nin önemli festivallerinden birisi. Pek çok festivale ilham kaynağı olduğunu da söyleyebiliriz. Kamp yapmayı seven insanlar için kamp ve müziği bir arada sunan etkinlik büyük bir öneme sahip. %100 müzik ve eğlence dendiğinde ilk akla gelen etkinliklerden olan festival ülkemizde kamplı müzik etkinlikleri açısından çok önemli bir konumda. Rock festivali olmasına rağmen farklı tarzlarda sanatçıları da konuk eden festival müzikseverler için unutulmaz bir deneyim sunuyor.

İstanbul Caz Festivali

İstanbul caz festivali 1994 yılından beri düzenlenen köklü bir festival. Festival İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenmektedir. Her yıl temmuz ayının ilk yarısında gerçekleşen festival çeşitli konser ve etkinlik alanlarında düzenleniyor. Festival caz ağırlıklı olmasının yanında farklı müzik türlerini de bünyesinde barındırmaktadır. Festivalin genel konsepti cazın ve caz kelimesinin sınırlarının uç noktalara kadar zorlanması. Bu reggae, rock, pop, blues gibi pek çok türü de bünyesinde barındırabilmesinin temel nedeni. Caz konusunda çok önemli bir yere sahip olan festival pek çok müzikseverin sabırsızlıkla beklemesine neden olmaktadır.

Türkiye’deki diğer popiler festivaller için lütfen https://www.sarkitv.com/festivaller/ bağlantıya tıklayınız.

caz festivali
caz festivali

Leave A Reply

Your email address will not be published.