Trampet Nedir ? Trampet Fiyatları

0

Trampet Nedir ? Trampet Fiyatları

İlk defa bir davul seçimi yapıyorsanız sadece şuan size açıklayacaklarımızı okuyun ve karar verin. Trampet nedir, Perküsyon aletleri veya vurmalı türleri ailesinin bir üyesidir.  Trampet genel olarak bando takımlarında, çılgın eğlencelerde ve stres atmak amaçlı müzik yapanların en çok tercih ettiği müzik aletlerinden bir tanesidir. Askeri bando takımlarında bile kullanılmaktadır. Önemli olan kendinize uygun davulu bulmanızdır. Eğer doğru sesi ve ritmi yakalamak istiyorsanız öncelikle bir müzik markete gidip tek tek deneminiz öneririz. Çünkü trampetler boyutuna göre ince ve kalın sesler vermektedir. Yani kısacası ihtiyaç belirleme yapmanız gerekmektedir. Trampet çeşitleri bu doğrultuda mutlaka incelenmelidir.  Bunlar incelenirken tabii trampet fiyatları hakkında yine aynı şekil sizleri bilgilendireceğiz.

trampet nedir
trampet nedir

Trampet Nasıl Çalınır?

Boyut olarak birçok çeşidi olsa da biz size ideal boyutta küçük olanları anlatmaya çalışacağız. Genelde boynunuza asıldığından dolayı rahat hareket alanınız bulunmaktadır. Çift çomakla ritim veya tempo tutabileceğiniz çok güzel stres a  tabileceğiniz bir müzik aletidir.  Trampetin üstündeki anahtarlar yardımı ile üzerindeki deri daha sıkı ya da daha gevşek yapılabilir. Buna göre de ses farkları olabilmektedir.

Trampet Yapısı Nasıldır?

Genelde metalden ya da kontrplak maddeleri üzerinden yapıldığı bilinmektedir. Trampetin silindirim tarzında bir görüntüsü bulunmaktadır ve yanlarında vida yardımları ile deri gerilir. Genellikle derinlikleri 30 cm civarında olmaktadır. Şuanda kullanılan çoğu trampetin çapları da 36 cm olarak bilinmektedir.  Davul setlerinde daha da ufak trampetler tercih edilmekte ve derinliği trampet çeşitlerine göre 11 ile 21 cm arasında değişiklik göstermektedir.

trampet fiyatları
trampet fiyatları

Trampet Fiyatları

Trampet fiyatları,  her malın ucuza da en pahalısı da var. En pahalısının da kalitelisini bulmak mümkün en ucuzda kalitelisini bulmak mümkündür. Önemli olan trampetteki ihtiyacınız nedir? Orkestra trampetimi arıyorsunuz ya da her hangi bir yürüyüş için bir trampet mi arıyorsunuz? Holigan trampetleri dahi bulunmaktadır. Önemli olan ilk önce ihtiyacınızı belirlemek daha sonrasında bütçe belirlemesi yapmanız gerekmektedir. Hobi amaçlı bir trampet alıyorsanız çift tokmak ve paslanmaz çelikten yapılan bir trampet fiyatları 170 ile 250 tl arasında değişmektedir.  Mapex gibi kaliteli trampet markaları tamamen profesyonel trampetler üretmektedir. Bunların fiyatlar da 750 TL ‘den başlayıp 7000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Şimdiden araştırmaya başladığınız bu perküsyon aletleri ailesinin üyesi Trampet Çalgı Aleti, en iyi şekilde çalabilmenizi temenni ederiz. Diğer perküsyon aletlerini incelemek için lütfen https://www.sarkitv.com/perkusyon-nedir-vurmali-calgi-turleri/  bağlantısına tıklayınız.

Leave A Reply

Your email address will not be published.