Survivor Mert Öcal Kimdir Nereli ?

0

Survivor Mert Öcal Kimdir Nereli ?

Survivor Mert Öcal Kimdir, Ekranların en çok izlenen yarışmalarından bir tanesi olmayı başaran Acun Medya yapımı bu yarışmada en çok aranan isimlerden biri Survivor Mert Öcal olmuştur. Acun Ilıcalı’nın dahi büyük bir sempatisini kazanmayı becermiştir. Gerek Survivor 2020 tarihinde performansı, gerek pratik zekasıyla bir çok televizyon sever tarafından en çok aratılan şeylerden bir tanesi Survivor Mert Öcal Kimdir ? oldu. Bizde sizlere en iyi şekilde Survivor Mert Öcal’ı sizlere anlatmaya çalışacağız.

Survivor Mert Öcal Kimdir

Mert Öcal, İstanul’da  29 Eylül 1982 yılında doğmuştur. Bir çok ünlü gibi başarı basamaklarını ilk önce “Best Model Of Turkey” seçilerek tırmanmaya başlamıştı. Daha sonrasında ise 2004 yılında “Best Model Of The” yarışmasını kazanarak dizi ve filmlerden teklifleri almaya başlamıştı. Yarışmaya katıldığı dönemlerde de en verimli ve en genç zamanlarıydı ve henüz 22 yaşındaydı. Bu verimli zamanları başarıyı en iyi şekilde yakalayarak kullandı.

survivor mert öcal
survivor mert öcal

Yeteri derece fizik ve yakışıklılığı ile yarışmaları başarıyla kapatan Survivor Mert Öcal, hemen ardından yurt dışı ve yurtiçinde defile ve kataloglarda görüldü. Fakat hedefi tamamen dizi ve film sektöründe en iyi yerlere gelmekti. 2005 yılında “Asla Unutma” dizisinde ilk dizisinde rol almaya başladı. Mert Öcal, Salih karakterine can verirken oyuncu arkadaşı Fahriye Evcen ise “Pınar” karakterini en iyi şekilde oynadı.

2008 yılında ise oyunculuk kariyeri için en iyi dönüm noktalarından bir tanesi oldu. Görgüsüzler dizinde, Usta oyuncular; Çağla Şikel, Melek Baykal, Aylin Kabasakal, Levent Ülgen, Zeki Alasya gibi ünlü oyuncularla rol alarak kendisini göstermeyi başardı.

2008 ile 2013 yılları arasında oyunculuk ile biraz bağını koparan Mert Öcal, çeşitli ticaretler yaptı. 2013 yılında ise tekrardan set hayatına geri dönmeye başladı. “Bizim Okul” dizisinde yine bir çok ünlü oyuncu ile oynama fırsatı yakaladı. 2015 yılında “Aşk Yeniden” 2017 yılında Kanal D kanalının başarılı dizisi “isimsizler” kadrosuna dahil ederek daha da tanınmaya başladı.  2018 yılında “Adını Sen Koy” dizisinin kadrosuna dahil oldu. Daha sonra uzun soluklu bir şekilde yılların eskimeyen ve hiç kitlesini kaybetmemiş Kanal D ekranlarının en çok izlenen dizisi “Arka Sokaklar“ dizisine dahil oldu. Bu diziden sonra direk Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

survivor mert öcal kimdir
survivor mert öcal kimdir

Rol Aldığı Filmler:

Defne’nin Bir Mevsimi (İnayet, 2016)

Mahmut İle Meryem (2012)

Takkeci Baba Rüya Peşinde (Vehbi, TV Filmi 2011)

Rol Aldığı Diziler:

İsimsizler – Kanal D (2017)

Savaşçı – Fox  (Baran, 2017)

Aşk Yeniden – Fox (Ertan, 2015)

Bizim Okul  – Atv  (Murat, 2013)

Kız Annesi  – Kanal 7 (Yalçın, 2011)

Görgüsüzler – Atv (Yılmaz, 2008)

Oyun Bitti – Kanal D(Murat, 2007)

Rüyalarda Buluşuruz  – Show TV (Murat, 2006)

Doktorlar  – Show TV(4. Sezon 2010

Nehir  – Kanal D (2005)

Asla Unutma  – Show TV (Salih, 2005)

Bu şekilde Survivor Mert Öcal hakkında tüm bilgileri sizlere aktarmış olduk. Diğer sanatçılarımızın hayatlarını incelemek için mutlaka https://www.sarkitv.com/sanatcilar/ bağlantısına tıklayıp sitemizi incelemenizi öneririz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.