Soner Kabadayı Kimdir? Soner Kabadayı Nereli?

0

Soner Kabadayı kimdir? Soner Kabadayı nereli? Gibi sorularınızın cevabına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Genç sanatçı 8 Aralık 1978 yılında Kahramanmaraş ilinde dünyaya gözlerini açtı. Biri kız diğeri erkek olmak üzere iki tane kardeşi vardır. Soner Kabadayı 1982 yılında ailesi ile birlikte Kahramanmaraş’tan Mersin’e göç ederler. Başarılı sanatçı, artık Mersin’de hayatını sürdürmeye başlar. İlk, orta ve lise öğrenimlerini burada tamamlayan Soner Kabadayı, boyunun uzun olmasından dolayı basketbola ilgi duymaya başlar. Aynı dönem içerisinde, müziğe olan ilgisi de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlamıştır. Lise yıllarında Soner Kabadayı’nın boyunun 185 olduğunu da belirtmek isteriz.

Üniversite eğitimini tamamlamak için İstanbul’a gelen Soner Kabadayı, Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde İktisat Bölümü okumaya başlar. Müziğe olan ilgisi her geçen gün daha çok artacak, bu durum bölüm değiştirmesine neden olacaktır. Okumuş olduğu bölümü bırakan genç sanatçı, klasik gitar etiğimi almaya başlamıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nden konservatuar bölümünü başarıyla bitirerek, mezun olur.

Soner Kabadayı Kimdir
Soner Kabadayı Kimdir

Soner Kabadayı’nın Kariyeri

Soner Kabadayı ilk albümünü 2001 yılında çıkarır ancak bu onun için başarı yılı değildir. İlk albümü olan KARA ile istemiş olduğu başarıyı yakalayamaz. Pes etmeye niyeti olmayan genç sanatçı, 2009 yılında BUZ isimli albümü ile insanların karşısına çıkar. Evet, bu defa başarmış ve insanlardan büyük ilgili görmüştür. BUZ albümü, Soner Kabadayı için büyük bir dönüm noktası olmuştur. Başarıyı yakalayan Soner Kabadayı, çalışmalarına hızla devam eder ve 2010 yılında; PAS ve SADEM albümlerini çıkarır. Bu albümler sayesinde, başarısına her geçen gün daha fazlasını ekler. Artık, herkesin arabasında onun şarkıları çalmaya başlamıştır ve müzik listelerinde de ilk sıralarda yer alır. Soner Kabadayı’nın bilmediğiniz bir diğer yönü ise; başarılı bir besteci olmasıdır. 2000’li yıllardan bu yana birçok sanatçıya beste vermiş ve bu besteler sayesinde sanatçıların albümleri oldukça büyük satışlar yakalamıştır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.