Sena Şener Kimdir ? Sena Şener Biyografi

 Sena Şener Kimdir ? Sena Şener Biyografi
Okunuyor Sena Şener Kimdir ? Sena Şener Biyografi

Sena Şener Kimdir ? Sena Şener Biyografi

Sena Şener  Kimdir ? Orijinal ve özgün bir ses olan 1998 doğumlu Sena Şener, küçük yaşlardan itibaren müziğe gönül vermiş, bunun uğrunda kendini ifade etmeye çalışan bir şarkıcıdır. Son yıllarda büyük bir yükseliş yakalayan Şener, aslında İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat öğrencisidir. Şener hayatını edebiyat alanında şekillendirmek istese de aslında müziğine aldığı eğitimi yansıttığını ve beslendiğini ifade etmektedir. Müzik ve edebiyatın karşılıklı katkılarla geliştiğini düşünmektedir yükselen ses.

Türkiye’deki diğer sanatçıların hayatlarını görmek için https://www.sarkitv.com/sanatcilar/ lütfen bağlantıya tıklayınız.

Sena Şener ve Müzik Hayatı

Sena Şener 16 yaşından itibaren internet aracılığıyla müziğini insanlarla paylaşmaya başlamıştır. Sosyal medyada inanılmaz bir ilgiyle karşılanan sesiyle, müzik dünyasında yeni bir soluk olmaya başlamıştır. Alternatif müzik yapmakta olan sanatçı, birçok konser ve festivalde yer almaktadır. Hem İngilizce hem de Türkçe şarkılarda kattığı yorumla kendini ön plana çıkarmaktadır. Genç yetenek ailesindeki müzisyenlerin de etkisiyle sürekli sanatla iç içe büyüdüğünden kendini ifade etme şansını kolaylıkla yakalayabilmiştir.

Sena Şener Kimdir ? Babası müzik öğretmeni olduğu için müzik kulağının olduğu da erkenden ortaya çıkan Şener, henüz 11 yaşında iken ilk şarkı sözlerini yazmıştır. Hem de İngilizce sözlere sahip olan bu şarkının ardından 15 yaşına geldiğinde müzik platformlarına kayıtlarını yüklemeye başlamıştır. Soundcloud üzerinden yayınladığı kayıtların arasından özellikle Self Control cover’ı dünyanın dört bir yanında, elbette Türkiye ve İngiltere yoğunluklu olarak dikkat çekmiştir. Ardından Mahmut Orhan ile birlikte çalışan Şener, ilk single’ı Feel’ı Ultra Müzik aracılığıyla yayınladı. Şarkı neredeyse bütün Avrupa ülkelerinde listelere girdi.

Sena Şener Kimdir?
Sena Şener Kimdir?

Şener Feel’ın ardından birçok ülkenin müzik platformlarına röportaj verdi ve kendi şarkılarını seslendirdi. Böylece dünya çapında bir üne kavuştu, ikinci single’ı Waiting on the Shore da hızlıca yayınlandı ve şarkının klibi Viyana’da çekildi. Şarkıcı TedxReset konuşmasıyla da yaşının üzerinde bir ruha sahip olduğunu ve kalitesini herkese göstermiş oldu diyebiliriz.

İki adet albüme sahip olan sanatçı birçok single da yayınlamıştır. Ayrıca cover’ları ve birçok yabancı şarkıcıyla yaptığı düetlerle saymakla bitmeyecek kadar işe imza atmıştır. Genç yetenek henüz 21 yaşında olmasına rağmen hayatının bu kısmına sığdırdığı başarılı işlerle gelecekle ilgili beklentileri yükseltmektedir. Türkçe şarkıları da en az İngilizce şarkılar kadar güzel seslendiren şarkıcı kendine has hayran kitlesiyle birlikte ülkemizin önemli bir ismi haline geleceği sinyalini şimdiden vermektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın