Şanışer Kimdir ? Şanışer Biyografi

 Şanışer Kimdir ? Şanışer Biyografi
Okunuyor Şanışer Kimdir ? Şanışer Biyografi

Şanışer Kimdir ? Şanışer Biyografi

Şanışer Kimdir ?  bir rap sanatçısıdır. Şanışer ismini mahlas olarak kullanan sanatçının gerçek ismi Sarp Palaur’dur. 9 Kasım 1987’de İstanbul’da dünyaya gelen Şanışer, İlkokul ve Ortaokul eğitimini de İstanbul’da tamamlamıştır. 2005’de Üniversite eğitimi için Muğla’ya giden sanatçı, Muğla Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nde eğitimine başlamıştır. Şanışer’in kendi anlatııklarından bildiklerimizle o dönemlerde evde deneme kayıtları alan sanatçı,  ilk kez dinleyici karşısına 2007’nin Ekim Ayı’nda Bela ile ortak yayınladıkları ‘’  Bullshit Mixtape ’’ ile çıkmıştır.

İlk Albüm Günlüğüm E.P

Yine Bela ile 2007 Kasımı’nda ‘’ Günlüğüm E.P ’’ adlı albümü yayınlamıştır. 2008 yılında Miller Music Factory tarafından yapılan müzik yarışmasında  Şanışer, Hip Hop kategorisine kategorisine katılmıştır ve birinci olmuştur. Şanışer ilk solo albümünü ise 2008 yılının Şubat Ayı’nda ‘’ Ludovico ’’ ismiyle piyasaya sürmüştür. Yarışmaya katılmasının ardından kariyeri hız kazanan Şanışer, 2011 yılında ilk bandrollü albümünü Rafet El Roman’ın prodüktörlüğünde yayınlandı. Şanışer 2011 senesinde, prodüktörlüğünü Rafet El Roman’ın yaptığı ‘’ Açık ve Net ’’ isimli albümünü hazırlamıştır, bu albümün içerisindeki iki şarkıda ünlü pop sanatçısı Rafet El Roman ile düet yapmıştır. Şanışer gelecekteki parçalarında ise bu yaptığından pişman olduğundan bahsedecektir. Sanışer Kimdir sorularını bitirten hemen sonra;

Türkiye’deki sanatçı biyografileri için lütfen https://www.sarkitv.com/sanatcilar/ bağlantıya tıklayınız.

Onuncu Gün Albümü

2011 yılından sonra müzik ile arası açılan Şanışer, 2015 yılında iki yeni albüm yayınladı.  Bu albümler ” 12-15 ” ve ” Onuncu Gün” idi . Bunların ardından gelen yıllarda da  yeni albüm ve yeni singlerlar yayınlayarak popülerliğini gittikçe arttırdı. Youtube kanalını da sevenleriyle iletişim kurmak ve sanatını icra etmek amacıyla oldukça etkin kullanan Şanışer, hazırladığı değişik içeriklerle sevenlerine sürekli müzik anlamında bir şeyler sunmaya devam etmiştir.

Susamam Albümü

2019 senesinde ‘’ Susamam ’’ isimli single parçasına öncülük eden Şanışer, bu singleda toplumun farklı sorunlarına parmak basmayı hedeflemiştir. Ados,  Sokrat , Beta, Hayki, Server Uraz, Fuat, Tahribad-ı İsyan, Mert Şenel, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Ozbi, Aga B, Mirac, Defkhan, Kamufle gibi birçok rap sanatçısının yer aldığı bu şarkı büyük ilgi görmüştür.

Şanışer Kimdir ?
Şanışer Kimdir ?

2020 senesinde ‘’ Aynı Sokaklarda ’’ isimli single çalışması ile sevenleriyle buluşan Şanışer, yine aynı sene Cem Adrian ile ‘’ Yeniden ’’ isimli parçada düet yapmıştır.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın