Sanat Dünyasının Pınar Gültekin İçin Yaptıkları Paylaşımlar

0

16 Mart 2020’de kendisinden haber alınamayan Pınar Gültekin’in sevgilisi Metin Cemal Avcı tarafından canice öldürülmesinin ardından, sanat dünyasından olaya karşı tepkiler çığ gibi yükseldi. Sevgilisi Metin Cemal Avcı tarafından bayılana kadar darp edilen ve ardından boğularak öldürülen Pınar Gültekin’in cansız bedenini, bir varil içine koyarak önce benzin döküp yakmak suretiyle bedeni ortadan kaldırma işlemini deneyip ardından üzerine beton dökülerek ormanlık tarafına atan cani tutuklanmıştı. Bu durumun ardından sanat camiası tek vücut olmuş, caninin hak ettiği cezayı alması için paylaşımlarda bulunmuştur.

Sanat Dünyasının Pınar Gültekin İçin Yaptıkları Paylaşımlar

Tarkan’dan “ Daha kaç Pınar Gültekin Ölecek?” paylaşımı:

Sanat dünyası, Pınar Gültekin için tek yürek oldu. Bu doğrultu da en dikkat çeken paylaşımı Dünya Starı Tarkan’dan geldi. Tarkan: “Kadınlarımıza yazıktır günahtı, Daha kaç Pınar Gültekin Ölecek? Yetkililer, siz geceleri nasıl rahat uyuyorsunuz? Her gün ülkemizde bir kadın hayata gözlerini yumuyor. Kadınlarımız şiddet görüyor. Neden gerekeni yapmıyorsunuz? Üstelik hafifleştirilmiş cezalar ile bu canileri toplum içerisine tekrardan salıyorsunuz. İçiniz, vicdanınız nasıl rahat ediyor? “ ifadelerinin ardından, “Katillere ve canilere lanet okumak bugüne kadar ne işe yaradı? Hiçbir işe yaramıyor. Yaramadı da. Katillere hak ettikleri cezaları vermeyip, üstelik bir de hafifleştirilmiş cezalarla bu canilerin, canavarların yanında duracak sistem ne zaman değişecek?” ifadeleriyle sisteme kan kustu.

Şebnem Ferah’tan: “suç yinede kadında aransın…”

Türkiye’de kadına şiddete dikkat çeken Şebnem Ferhan özetle: “Doğur, gözünden bile sakın hatta hayata kazandırmak için elinden geleni yap, sevilmeyi ve sevmeyi öğret, bir aşağılık çıkıp ‘işler istediği gibi gitmeyince’ gözünden sakındığın her şeyinin hayatını söndürsün. Bu da yetmezmiş gibi suç tekrardan kadında aransın.” İfadelerini kullandı.

pinar-gultekin

Demet Akalın:  “Allah belanızı versin ya !!!”

Demet Akalın, Pınar Gültekin’in öldürülmesinin ardından özetle: “Boğ, öldür, bir de üstüne beton dök, bu nasıl caniliktir? Allah sizin belanızı versin! Varile o kadar iri ve uzun bir kadını nasıl sığdırabildin? Allah aşkına beton dökmek nedir ya?” ifadeleriyle cani Metin Cemal Avcı’ya kan kustu.

Ece Seçkin: “ Canisiniz, insan değilsiniz!”

Ece Seçkin’de Pınar Gültekin cinayetine sessiz kalmadı ve cani Metin Cemal Avcı’ya kan kustu. Ece Seçkin sosyal medya Twitter aracılığıyla yaptığı açıklamada özetle: “Bu son olsun demek içimi yaralamaktan öteye gitmiyor. Bunun ilki ya da sonu olabilir mi? 27 yaşında hayattan koparılmış bir can için hangi söz ve kelam annesini ya da babasını teselli edebilecek? Canisiniz insan değilsiniz!” ifadelerini kullandı.

Mahmut Orhan: Nurlar içinde uyu”

Ünlü DJ Mahmut Orhan, sosyal medya Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Pınar Gültekin’İn resmini paylaşarak: “Bir kız çocuğu babası bile bunu yapabiliyorsa ben bu dünyada nefes dahi almak istemiyorum. Nurlar içinde uyu Pınar Gültekin.” İfadelerini kullandı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.