Rozz Kalliope Kimdir?

0

Rozz Kalliope, 9 Mart 1991 yılında Almanya’da doğan Türk asıllı Alman sanatçıdır. Her Türk gurbetçisi gibi bağrında Türkiye ateşi alevlenen Rozz Kalliope, eğitim ve öğretim hayatını Almanya’ da geçirmiştir. Türk naifliği ve Alman disiplini ile mükemmel bir sentez yakalayan Rozz Kalliope, ilköğretim yıllarında şarkı söylemeye başlamıştır. Çevresinden aldığı pozitif enerji ve ailesinin de destekleriyle müziğe merak sarmış, lise yıllarında dinlediği bir Rap parçasıyla tüm dikkatini Rap müziğine çevirmiştir. Lise’de söylediği Rap parçaları ile gerek arkadaşları gerekse ailesinden büyük destek toplayan Rozz Kalliope için Rap müzik artık hayatının bir parçası anlamına gelmiştir.

rozz-kalliope

Rozz Kalliope, 3 sene önce Rap müziğini dünya’ya duyurma maksadıyla bir Youtube hesabı açmış ve yüklediği müziklerle hatırı sayılır kitlelere ulaşmıştır. Özellikle 2017 yılında yüklediği “Benjamins” adlı parça Almaya ve Türkiye başta olmak üzere tüm dünya ülkelerinin dikkatini çekmiştir. Ayrıca “Junya Mafia” adlı parçasıyla Türkiye’de trendlere merhaba diyen Rozz Kalliope, tüm dünya ülkelerinde rehavet gören “Benjamins” parçasının 2. Parçasını da seslendirmiştir. Gerek sesindeki naiflik gerekse parçalarındaki sözler bakımından bir kitleyi arkasına alan Rozz Kalliope son olarak Türkiye’de Pop müziğin tartışmasız en iyileri arasında yer alan Ece seçkin ile düet yapma şansını elde etmiştir.

Rozz Kalliope ile Ece Seçkin düeti: “Benjamins 3”

2017 yılından beri Rap müziğine boyut kazandıran Rozz Kalliope, “Benjamins” parçasıyla trenleri sallamış ardından “Benjamins 2” adlı parçasını yayınlamıştı. “Benjamins” Türkiye trendlerinde de yerini bulunca, Ece Seçkin ile birlikte “Benjamins 3” adlı parçayı yapmaya karar vermişlerdir.

rozz-kalliope

2019 yılının son çeyreğinde bir araya gelen Rozz Kalliope ve Ece Seçkin, “Benjamins 3” adlı parçanın hangi türde olacağını kararlaştırırken Tap müziğine katkı sağlayacağını düşünerek Rap tarzında olmasını istediler. Bu doğrultuda tüm seslendirme ve kliplerinin yapıldığı 2019 yılının son ayı 2 Aralık 2019 yılında “Benjamins 3” adli Rap şarkısı Youtube platformuna yüklendi. 

Ece Seçkin ile Rozz Kalliope’nin birlikte düet’inden meydana gelen “Benfamins 3” adlı parça Türkiye trendlerini sallamış hatta ünlü sosyal medya platformlarında paylaşım rekoru da kırmıştır.  Güncel olarak 63. 169. 516 kez dinlenen şarkı halen daha paylaşılmaktadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.