Reynmen Kimdir ? Reymen Biyografi

0

Reynmen Biyografi

Reynmen adıyla sosyal medya platformu Youtube’da tanınan Yusuf Aktaş Kimdir ?, 6 Aralık 1995 tarihinde İstanbul’da doğdu. Aslen Sivaslı Aktaş ailesinin ortanca çocuğu olan Yusuf, bir abla ve erkek kardeş sahiptir. İlköğretim yıllarını Ahmet Kabaklı okulunda ve Fatih Sultan Mehmet İlköğretim okulunda geçirmiştir. İMKB Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesini kazanmış ardından Bahçeşehir Lisesi’ne geçiş yapmıştır. Fakat lise öğretimini bu okullarda tamamlamayıp açık öğretimden bitirmiştir.

Reynmen Yaşı Kaç ?
Reynmen Yaşı Kaç ?

Reynmen Ne Demek?

Reynmen isminin anlamı ise reyn için leke, kir, pas, kalp katılığı; men ise engellemek, yasaklamak anlamına geldiği ve bu iki anlamı birleştirerek ismini oluşturduğu bilinmektedir.

Reynmen Kimdir Nasıl Ünlendi?

Şu anda İstanbul’da ikamet eden Yusuf Aktaş, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünü okumaktadır. İlk olarak tanınmasına neden olan sosyal medya platformu Scorp üzerinden çekmiş olduğu videoları, bu uygulama sayesinde çok fazla sayıda insanla paylaşma olanağı yaratmıştır. Bu videolar Yusuf Aktaş’ı bir anda sosyal medyada en çok takip edilen hesaplar arasına sokmuştur. 2017 yılında Youtuber olmaya başlamış kendi vloglarını ve bazı ünlülerle videolarını çekip bu platforma yüklemiştir. 2018 yılında dünyanın en iyi aktörleri arasında yer alan Dwayne Johnson ile Hong Kong’ta görüşme fırsatı yakalamış ve bu anları videolar ile yayınlamıştır. Dwayne Johnson ile görüştüğü videolarda milyonlarca izlenme alarak izleyicilerin daha da ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Reynmen Biyografi
Reynmen Biyografi

2018 yılında Berkcan Güven ile düet yaptıkları ‘Biziz’ şarkısı’ müzik hayatına başlamasında ilk adım olmuştur. 2019 yılında ise ‘Derdim Olsun’ ve ‘Ela’ adlı müzik video klipleri ile Türkiye’de en çok tıklanan videolar arasında yer almıştır. Bu yılda aynı zamanda Houze İstanbul adını verdiği müzik şirketini de kurmuştur. Houze İstanbul bünyesinde Yusuf Aktaş’ın asistanlığı Burak Koşar ve şirketin müzik direktörlüğü Oğulcan Nihat tarafından yapılmaktadır.

Türkiye’deki diğer sanatçlarımızın hayatlarını incelemek için https://www.sarkitv.com/sanatcilar lütfen bağlantıya tıklayınız.

Son olarak 2020 yılında yayınlanan EP’si RnBesk’te bu şirket üzerinde oluşturulup içerisinde’ Hevesim Yok’, ‘Yoksun Başımda’, ‘Radyoda Neşet’, ‘Dolunay’ ve ‘Leila’ adlı parçalar yer almaktadır. Albümsüz singleleri ise ‘Biziz’ ft. Lil Bege (2017), ‘Voyovoy’ ft. Veysel Zaloğlu (2017), ‘Toz Duman’(2018), ‘Derdim Olsun’ (2019), ‘Sen Aldırma’ ft. Bilal Sonses (2019), ‘Ela’ (2019), ‘Kaçamak ‘ft. 361 (2020) ‘dır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.