Pera Biyografi, Pera Kimdir ?

 Pera Biyografi, Pera Kimdir ?
Okunuyor Pera Biyografi, Pera Kimdir ?

Pera Biyografi

Grubun kurucu üyeleri Gökhan Mandır ve Hakan Ünalan’dır. Grup rock müzik tarzı parçalar çalmaktadır. İsimleri Beyoğlu’nun eski adını taşıyor olsa da Ankara kökenli bir müzik grubudur.

Albümler

Grubun 2011 yılından itibaren toplam 5 albümü ve 2 single çalışması bulunmaktadır. Bu dönemde Pera pek çok şenlik ve festivalde sahne almıştır.

1- Sıfır Makyaj

Grubun ilk albümüdür. Büyük bir başarı yakalayamamış olsa da seslerini duyurmuşlardır. Belli bir hayran kitlesi oluşturmaya başlamışlardır.

Türkiye’deki diğer sanatçılarımız incelemek için lütfen https://www.sarkitv.com/kategori/sanatcilar/ bağlantıya tıklayınız.

2- Bir Başka Dünya

2012 yılında çıkan bu albüm grubun asıl ses getiren albümüdür. Toplam 13 adet şarkıdan oluşur. Albümün en çok bilinen şarkısı Sensiz Olmaz isimli şarkıdır. Şarkının popüler olmasında dönemin en çok izlenen dizisinin önemli bir sahnesinde çalmasının büyük bir etkisi olmuştur. Youtube üzerinden izlenme sayısını bir gecede 20 katından fazla arttırmıştır. Bundan sonra pek çok dizide müzikleri kullanılan grup bir diziye konuk oyuncu olarak katılıp şarkılarını seslendirmiştir.

3- Giz

Grup ara vermeden 2013 yılında Giz isimli yeni bir albüm yayınlamıştır. Bu albümlerinde 14 adet şarkı bulunmaktadır. İlk albümlerinden sonra belli bir hayran kitlesi oluşturan Pera albümün ilk klibini Sensiz Ben isimli parçaya çekmişlerdir. Şarkı albümün en bilinen parçası olmanın yanı sıra grubun simgesi olmuştur. O dönem Türkiye’nin en çok dinlenen grubu olmuşlardır.

4- Biri Vardı

İki yıllık bir aradan sonra grup Biri Vardı isminde bir single çalışmasında bulunmuştur. 2015 yılını single ile geçiren Pera bir sonraki sene için albüm çalışmaları yapmıştır.

5- En Güzel Mevsimim

12 parçalık harika bir albümle tekrar sevenlerini mutlu etmişlerdir. Albümde yer alan Kahpe Geceler ve Seni Kaybettiğimde şarkıları yine o dönemin en gözde dizilerinden birinde kullanılmıştır. Bu da albümün başarısında baya etkili olmuştur. Türkiye’deki pek çok müzik listesinde albüm ve şarkıları ilk üçe girmiş ve uzun süre bu başarısını korumuştur.

6-Her Şeyim

Grubun 2017 yılındaki single çalışmasıdır. Yılı bir sonraki sene çıkardıkları albüm çalışmaları ile geçirmişlerdir.

7- Mutlu Ol

Grubun son çalışması olan bu albüm 2018 yılında yayınlanmıştır. Toplam 13 şarkı içermektedir. Albüme ismini veren Mutlu Ol şarkısı albümün kapanış şarkısıdır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın