Özgün Kimdir ? Özgün Biyografi

0

Özgün Biyografi

Özgün Kimdir ? Sahne adı Özgün olan sanatçımızın soyadı Uğurlu’dur. 1979 yılında Eskişehir ilinde dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarda müziğe merak salan sanatçımız konservatuvar mezunudur.

Müziğe Giriş

Özgün Biyografi 8 yaşında Anadolu Üniversitesinin çocuk korosuna katıldı. Heniz 11 yaşındayken Ankara Devlet Konservatuvarına eğitim almak için yatılı olarak gitti. 22 yaşında Hacettepe Ankara Devlet Konservatuvarından  mezun oldu. Üniversite yıllarında okul harçlığını çıkarmak için Ankara’da pek çok barda sahne aldı. Mezuniyetten sonra Cumhurbaşkanı Senfoni Orkestrasında çalıştı. Daha sonra Polonya’da yüksek lisans eğitimi alan sanatçı Türkiye’ye döndükten belli bir süre sonra klasik müzikten uzaklaşıp tamamen pop müziğe yöneldi.

Türkiye’deki diğer sanatçılarımızın hayatına https://www.sarkitv.com/sanatcilar/ bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Özgün Kimdir  ? Özgün Biyografi
Özgün Kimdir ? Özgün Biyografi

Pop Müzik Kariyeri

Özgün Kimdir? Pop müziğe yönelen sanatçının ilk albümü 2005 yılında çıktı. Albüme adını veren Elveda isimli parçasına ilk klibi çekti. O dönem listelerde birinci sıraya yükselen şarkı uzunca bir süre yerini korudu. Daha sonra aynı albümden 5 şarkıya daha klip çeken Özgün uzun bir süre dillerden düşmedi. Bu albümü sayesinde çok sayıda ödüle layık görüldü.

2007 yılında ikinci albümü olan Nöbetçi Aşık piyasaya çıktı. Albümde bulunan Kıvırır, Acıyı Çeken Anlar, Yalnızlık ve Kıpır Kıpır şarkılarına klip çekti. Bu albümü de çok başarılı olan Özgün adından  söz ettirmeye devam ederken büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Bu albüm Özgün’ün MÜYAP ödüllerinde Gold Albüm ödülünü kazanmasını sağlamıştır.

2010 yılında askerliğini yapan sanatçı bu sene Yeni isimli tek parçadan oluşan bir tekli yayınlamıştır. Takip eden yılda Sen ve Ben isimle yeni bir tekli yayınlayan sanatçı 2012 yılında Konu Senden Açılında isimli yeni albümünde 13 adet yeni şarkı seslendirmiştir. Bu tarihten sonra pek çok tekli çalışma çıkaran Özgün başka bir albüm çalışması yapmamıştır.

2012 tarihinden günümüze kadar olan tekli çalışmaları şu şekildedir:

Tatil – 2013

Öpücem – 2014

Şimdi Burada Olsan -2015

Bu Kadar Mı Zor? – 2016

Senden İbaret – 2016

Bayramın Kutlu Olsun/ Birlikte Çok Güzeliz – 2016

Gelmiyor Musun? – 2017

Hayalet – 2018

Aşık – 2019

Kalbimin Her Yeri – 2019

Mahzen – 2020

Bu teklilerden çoğuna klip çeken Özgün teklileriyle de adından bahsettirmiş ve hala bahsettirmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.