Onur Can Kimdir ? Onur Can Özcan Biyografi

0

Onur Can Özcan Kimdir ? Herkes onu birbirinden güzel şarkılarıyla tanımıştı. 1997 yılının 6 Kasım günü İstanbul’da doğan Onur Can Özcan, kariyerine müzikle devam etmekteydi. Ancak hayat onu, bu dünyadan erken kopardı. Çünkü Şile’nin İmrenli mevkiinde 5 arkadaşıyla çıktığı tekne gezisinde, binmiş oldukları tekne alabora olunca, Onur Can’da ne yazık ki hayata erken veda etti.

Diğer sanatçılarımızın hayatlarını incelemek için lütfen https://www.sarkitv.com/sanatcilar/ bağlantıya tıklayınız.

Onur Can Özcan Kimdir

Hayata veda ettiği senede, 21 yaşında olan Onur Can Özcan, kariyerine besteci, solist ve söz yazarı olarak devam ediyordu. YouTube’da yayınlamış olduğu şarkılar, milyonlarca kişi tarafından dinleniyordu ve 2018 yılı içerisinde gençler arasında oldukça popüler bir isimdi. Onur Can Özcan’ın bu kadar popüler olmasının en önemli sebeplerinden biri de, yayınlamış olduğu şarkılarıyla, müzik dünyası içerisinde önemli bir yere sahip olmasıdır. Onur Can Özcan kimdir sorularının sorulmasındaki en önemli sebep ise, şarkıcının pek çok ünlü isme, söz yazarlığı ve bestecilik yapmasıdır. Zamanında birlikte çalışmış olduğu Merve Özbey ve Ferhat Göçer gibi isimler, şarkıcının şarkılarını seslendirmişlerdir.

Onur Can Özcan Kimdir
Onur Can Özcan Kimdir

Onur Can Özcan’ın Eserleri

Onur Can Özcan’ın YouTube kanalı üzerinden yayınlamış olduğu şarkıları, milyonlar tarafından dinlenmiştir. Onur Can Özcan şarkıları içerisinde yer alan en önemli eser ise, Yaramızda Kalsın isimli parçadır. Parça, YouTube üzerinde yaklaşık 110 milyon gibi bir izlenme sayısına ulaşmıştır. Şarkıcının bu parçasını ise, vefatından bir süre sonra Merve Özbey, çıkarmış olduğu son albümünde seslendirmiştir.

Onur Can Özcan’ın bir diğer en çok dinlenen şarkısı ise, Hırka isimli şarkısıdır. Yaramızda Kalsın isimli şarkı kadar olmasa da, yine de fazla bir izlenme ve dinlenme sayısında ulaşmıştır. Şarkıcının bu eseri ise, 29 Milyon gibi bir sayıya ulaşmıştır.

Yaramızda Kalsın ve Hırka isimli şarkıların yanı sıra, şarkıcının diğer önemli eserleri ise şu şekildedir:

İntihaşk,

Kibrit,

Çilingir,

Dip,

Yalnızlığın Ezgisi,

Ukde,

Hüzün Hoş Geldin,

Kış Ortasında,

Çıkmaz Sokak,

Usul Usul,

Mavi Kumsal.

Kibrit ve İntihaşk şarkıları, 10 milyon izlenme sayılarını aşan şarkılardır.

21 yaşında olmasına rağmen, kısa sayılacak hayatına oldukça fazla sayıda başarılı ve çok dinlenen şarkı sığdıran Onur Can Özcan, hayatına devam ediyor olsaydı, hiç şüphesiz çok daha fazla sayıda milyonlara ulaşan eserleri ortaya çıkartacaktı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.