Oğuzhan Koç Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli ve Albümleri Nelerdir?

0

Oğuzhan Koç Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli ve Albümleri Nelerdir?

Oğuzhan Kok, 13 Mayıs 1985 yılında Erzincan’ın Refahiye ilçesinde dünyaya gelmiştir. Annesi Kıymet Koç, babası Bahattin Koç’tur. 13 Mayıs 1985 yılında doğduğunda bir abisi vardı. Koç ailesi, Bilindiği üzere 1992 yılında Türkiye Cumhuriyetinin doğu vilayetlerinde meydana gelen ve en çok da Erzincan’ı etkileyen deprem sonrası Bursa’ya taşınmışlardır.  İlk başlarda Müzik eğitimlerini tamamlamak maksadıyla Cengiz Çelenk Korosunda dahi sınavlara giren Oğuzhan Koç, buralarda eğitim almıştır.

Oğuzhan Koç’un Eğitim Kariyeri

oğuzhan koç kimdir

Oğuzhan Koç, her Türk evladı gibi 6 yaşını doldurduktan sonra ilkokuluna başlamıştır. 8 yaşına geldiğinde Bursa’da bulunan Bursa Devlet konservatuarından müzik eğitimleri almaya başlamıştır. 16 yaşına kadar burada eğim alan Oğuzhan Koç, ilkokulunun ardından Bursa’daki Gazi Anadolu Lisesine geçiş yaptı.

Oğuzhan Koç ile Eser Yenenler Nasıl Tanıştı?

Bursa’da ortaokul ve lise eğitimlerini tamamladıktan sonra tiyatroya gönül verdi. Şu anda dahi birlikte oldukları ve beraber parladıkları Eser Yenenler ile bu tiyatroda tanışma fırsatı edindiler.

Üniversite çağına geldiğinde, Dokuz eylül Üniversitesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde eğitimine devam eden Oğuzhan Koç, ilgili bölümü sevmediği ve okumak istemediğinden ötürü okulunu bırakma kararı aldı. Bu doğrultu da ilk işi okulunu dondurup arkadaşı Eser Yenenler ile projelerini geliştirmek istedi. Bunun için İstanbul’a gelen Oğuzhan Koç, artık Eser Yenenler ile hayatına yön verecekti.

İstanbul’da çeşitli müzik grupları kurarak belirli yerlerde sahne aldı ve çalışmalarının ardından İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümünü de kazandı.

Oğuzhan Koç’un BKM Mutfak Serüveni

oğuzhan koç bkm

2007 yılına gelindiğinde Ağustos ayına müteakip BKM seçmelerinin olduğu duyurusunu gördü. Bu durum üzerine başvuru yapan ve hocası Yılmaz Erdoğan tarafından seçilen Oğuzhan Koç için televizyon hayatı başlamıştı. BKM’deki muhteşem metin yazarlığı ve sesi ile gündemde olan Oğuzhan Koç, Yılmaz Erdoğan’ın 2009 yılındaki Neşeli Hayatlar filminde rol almasına kadar devam etti. Ardından Çok Güzel Hareketler Bunlar” adındaki programda büyük sükse yaptı.

Oğuzhan Koç’un İlk Bestesi “ Gül ki sevgilim”

Oğuzhan Koç, hem oyunculuk hem de ses sanatçılığı yaptığı Çok Güzel Hareketler Bunlar’da iken “Gül ki sevgilim” adlı şarkıyı besteledi ve Ferhat Göçer’e sattı.

Oğuzhan Koç, “Giden Günlerim Oldu”

Ferhat Göçer’in ardından Gülben Ergen ile düet yapan Oğuzhan Koç, “ Giden günlerim oldu” şarkısı ile büyük sükse yaptı.

Oğuzhan Koç, 3+1 Programı

Oğuzhan Koç, BKM Mutfak’tan ayrıldıktan sonra Ferhat Göçer ve Gülben Ergen ile iki muhteşeme ser bıraktı. Bunun ardından Star TV’de yayınlanan 3+1 programı ile Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak ile ekranlara merhaba dedi. 2013 yılında Acun Ilıcalının programı satın almasıyla birlikte TV8 ekranına geçen 3’lü, büyük bir başarıya imza attı.

Oğuzhan Koç, “O Ses Çocuklar”

oğuzhan koç o ses çocuklar

Oğuzhan Koç, 3 Adam adlı programın ardından Acun Ilıcalının kanalında yayınlanan “O Ses Çocuklar” adlı programda jürilik yaptı.

Oğuzhan Koç’un Albümleri

2013: Ben Hala Rüyada

2020: Ev

Leave A Reply

Your email address will not be published.