Nev Kimdir ? Nev Biyografi

0

Nev Kimdir ? Nev Biyografi

Nev Kimdir ? pek çok kişinin severek dinlediği bir şarkıcıdır. Şarkıcılığının yanı sıra besteci ve söz yazarıdır. Asıl ismi Nevzat Doğansoy’dur.

Müzik Hayatına Girişi

Nev Kimdir ? Sanatçımız 1968 yılında İstanbul’da doğmuştur. Çocukluğundan beri müziğe ilgili olan sanatçımız ilk olarak mandolinle müzik hayatına başlamıştır. Üniversitede ilk elektro gitarını almıştır. Kısa sürede elektro gitar konusunda iyi olan sanatçı sahnelere çıkmaya başlamıştır. Teoman 2000 yılında kendisini turneye davet etmiştir. Bu turnede müziğinin insanlara ulaştığını gören sanatçı bu alanda ilerlemesi gerektiğine emin olmuştur. Uzun bir dönem ilk çıkaracağı albüm üzerinde çalışmıştır. İlk albümündeki bütün şarkıların söz ve müziğini kendi yapmıştır. 2002 yılında Her Şeye Rağmen adlı ilk albümünü yayınlamıştır. Bu albümün en bilindik şarkısı Zor isimli parçadır.

Diğer sanatçılarımızın hayatlarına incelemek için https://www.sarkitv.com/sanatcilar/ lütfen bağlantıya tıklayınız

Albümleri

İlk albümünden iki yıl sonra Nev ikinci albümünü piyasaya sürmüştür. İkinci albümü olan Sen Gibi 11 şarkıdan oluşmaktadır. Albümün pek çok şarkısı Nev’in en beğenilen ve bilinen şarkılarındandır. Mühürlü Kaderim, Benmişim ve albüme ismini veren Sen Gibi şarkısı sanatçının en meşhur parçalarındandır. Üç yıllık bir aradan sonra Işığım ve Gölgem isimli albümüyle Susma ve Suküt-u Hayal parçalarını hayatımıza katmıştır. 2010 yılında Bir Nev-i Alaturka isimli albümünde 10 adet Türk sanat müziği şarkısı seslendirmiştir. 2019 yılında Bir Nev-i Alaturka – Vol 2 albümünde 10 adet şarkıyı seslendirmiştir. Bunların arasında alaturka olarak seslendirdiği kendine ait şarkılar da bulunmaktadır. Bu iki albüm arasında 2014 yılında Kıyısız Deniz isimli albümüyle 13 yeni parça seslendirmiştir.

Nev Kimdir ? Nev Biyografi
Nev Kimdir ? Nev Biyografi

Klipleri

İlk albümde Zor isimli şarkısına klip çekmiştir. Daha sonra aynı albümden Efkarlı isimli parçasına klip çeken sanatçı bu albümden başka şarkıya klip çekmemiştir. 2004 yılında çıkarttığı albüme ismine veren Sen Gibi parçasına klip çekmiştir. Daha sonra bu albümden iki şarkıya daha klip çekmiştir. Bunlar Mühürlü Kaderim ve Benmişim isimli şarkılardır. Nev üçüncü albümünden 3 adet şarkıya klip çekmiştir. Bunlar sırasıyla Suküt-u Hayal, Susma ve Kelebek isimli şarkılardır. Alaturka albümünden 2 şarkıya klip çeken Nev, Kıyısız Deniz albümünden 3 şarkıya klip çekmiştir. Son albümü olan Bir Nev-i Alaturka Vol 2 albümü için 2 tane klip çeken sanatçı tüm kliplerinde kendi oynamıştır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.