Murat Boz Kimdir? Murat Boz Kaç Yaşında Ve Murat Boz Hakkında Merak Edilenler

0

Murat Boz kimdir? Murat Boz kaç yaşında? Murat Boz nereli gibi sorularınızın tüm cevabı bu yazımızda. Ünlü şarkıcı Murat Boz, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde dünyaya geldi. 07 Mart 1980 doğumlu olan genç sanatçı ilk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul’da yaşamaya karar verir. Murat Boz, 1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni kazanır. Okulunu bitirdikten sonra eğitimine ara vermek istemez ve hemen İstanbul Teknik Üniversitesi’nde eğitimini devam ettirir. Bu yıllarda, birçok ünlü sanatçıya vokalistlik yapmıştır.

Murat Boz Kimdir, Murat Boz Kaç Yaşında Ve Murat Boz Hakkında Merak Edilenler
Murat Boz Kimdir, Murat Boz Kaç Yaşında Ve Murat Boz Hakkında Merak Edilenler

Murat Boz Hakkında Merak Edilenler

Ünlü şarkıcı Murat Boz, 2006 senesinde kariyerine ilk adımını atar ve bu yıl içerisinde çıkarmış olduğu “Aşkı Bulamam Ben” şarkısını Türk halkına duyurmayı başarır. 2007 yılı içerisinde ise; Maximum şarkısı ile büyük çıkış gerçekleştirerek kendisini bir adım öne taşır. Bu yıldan sonra başarısının ardı arkası kesilmez ve o artık Türkiye’nin Murat Boz’u olmuştur. Kariyerine devam etmeye kararlı olan genç şarkıcı; 2009 yılında “Şans” 2011 yılında “Aşklarım Büyük Benden”, 2016 yılında “Janti” isimli albümler ile zirveye oturmayı başarır. Çıkarmış olduğu bu albümlerin içerisinde bulunan; Para yok, Sallana Sallana, Maximum, Adını Bilen Yazsın, Uçurum gibi şarkıları büyük ilgi odağı olur.

Murat Boz Hakkında Merak Edilenler
Murat Boz Hakkında Merak Edilenler

Şarkıcılık kariyerinde başarıyı yakalayan genç şarkıcı Murat Boz, oyunculuğa da adım atarak, burada da ne kadar iyi olduğunu gösterir. Murat Boz’un oynadığı filmler şöyledir; 2014 Hadi İnşallah, 2016 Kardeşim Benim ve Dönerse Senindir. Halk onu çok sevmiştir ve o da bunun farkındadır. Film ve müzik hayatının yanı sıra; birçok reklam filminde yer aldı ve en önemlisi ise; O Ses Türkiye programında jüri olarak görev yapmıştır. Şu ana kadar kazanmış olduğu ödüllerin bazıları ise; Altın Kelebek ve Kral Müzik..

Leave A Reply

Your email address will not be published.