Mohammed Ayad MasterChef’ten Diskalifiye Edildi

0

MasterChef programı Türkiye programcılık tarihine yeni bir renk getirmişti. Amaçlarının birbirleri arasında düello yaparak en iyi yemeği sunan kişinin kazandığı programda dün bir diskalifiye yaşandı.

MasterChef’in dün yayınlanan bölümünde diskalifiye kararı çok konuşulmuştu. Düelloların başladığı tarih olan 24 Temmuz 2020 tarihi büyük bir diskalifiye’ye şahitlik etti.  MasterCef’İn idiaları ayrışmacıları arasında yer alan Mohommed Ayad yaptığı kritik hata vesilesiyle programdan diskalifiye edildi.

MasterChef’te kim diskalifiye Edildi?

masterchef

MasterChef programının dün yayınlanan bölümünde, yarışmalarda enden görünen bir olay yaşandı. Programın jürileri arasında yer alan Mehmet Şef, 4 kere izlediği görüntülerin ardından hataya mahal veren Mohammed Ayad’ı diskalifiye edildi.

Mohammed Ayad Neden Diskalifiye Edildi?

masterchef

MasterChef’in dünkü bölümünü izleyenler çok önemli bir olaya şahitlik etti. Programın Jüri ve yönlendirme görevlileri arasında yer alan Mehmet Şef, bugünün menüsünü yapmaları için yarışmacılara yardım ediyordu. Bu sırada Düelloda yer alan Mohammed Ayad, yemeğini bitirdikten sonra tadım yapması yönünde beklentileri karşılamadı. Bu durumu fark eden Mehmet Şef, Mohammed Ayad’In yanına yaklaştı. Bu durumda heyecanını gizleyemeyen Mohammed Ayyad, heyecanlandı. Bu durum üzerine hiçbir kelime kullanmayan Mehmet Şef, Mohammed Ayad’ın önünde bulunan tabağı yemek tenceresinin içerisine döktü. Olayda şaşkınlığını gizleyemeyen Mohammed Ayad, ilk önce ne olduğunu anlayamadı. Bu durumun ardından kameralara bakan Mehmet Şef ve diğer jüriler, Mohammed Ayad’ın tadım kaşığını ağzına sokarak tekrardan tencereyi karıştırdığını gördü. İşte bu durumu gören Mehmet Şef, hızlı hareket ederek tabağı tencereye dökmüştü.  Bu durum üzerine Mehmet Şef’in sözleriyle diskalifiye edilen Mohammed Ayad programdan gönderildi.

“Tadım Yapmıyoruz Gidebilirsin!”

masterchef

MasterChef’in dünkü bölümünde bir diskalifiye olayı cereyan etti. Olayın odak noktasındaki Mohammed Ayad, yaptığı yemeğinin tadına bakarken atmosferin heyecanına kapılmış olsa gerek ki, tadına baktığı kaşığı tencereye koydu. Bu duruma sinirlenen Mehmet Şef, ani bir hızla Mohammed Ayad’ın tezgahının önüne gelerek, sunmuş olduğu tabağı tencerenin içine döktü. Bu durumda heyecandan dili tutulan Mohammed Ayad hiçbir şey söyleyemedi. Mehmed Şef’in sessiz kalarak ellerini arkasında bağlayan Mohammed Ayad’a, “ Tadım yapmıyoruz. 4 sefer görüntüleri inceledik. Tadım kaşıklarıyla çift tadım yaptın. Bu durjmda buradan gidebilirsin” ifadelerini kullandı.

Bu durumda neye uğradığını şaşıran Iraklı yarışmacı Mohammed Ayad, iddialı olduğu yemek sonrası MasterChef’ten diskalifiye edildi.

MasterChef’te Menü Neydi?

24 Temmuz 2020 Cuma günü yayınlanan ve Mohammed Ayad’ın diskalifiye edilmesine sebep olan yemek Fransız soğan çorbasıydı. 40 dakika verilen yemek süresini iyi değerlendiren ancak yaptığı kritik hataların ardından MasterChef’e veda eden Mohammed Ayak dünkü programa damga vurdu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.