Merve Özbey Kimdir? Merve Özbey Nereli Ve Merve Özbey Kaç Yaşında

0

Merve Özbey kimdir? Merve Özbey kaç yaşında ve Merve Özbey nereli gibi sorular; en çok merak edilen konuların arasında yer alıyor. Genç şarkıcı Merve Özbey, 18 Temmuz 1988 doğumlu olup İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Erzurumlu olan şarkıcı Merve Özbey, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği Bölümü mezunudur.

Merve Özberk Kimdir?

Müziğe olan merakı o henüz küçük yaşlarda iken ortaya çıkar ve 13 yaşında iken Mine Koşan ile birlikte düet yapmayı başarır. Artık yetişkin bir kız olduğunda ise; şarkıcılık hayatına adım atmaya karar vererek, Utku’nun vokali olarak görev yaptığı sırada ünlü şarkıcı Ebru Gündeş’in dikkatini çeker. O günden sonra Ebru Gündeş’e vokalistlik yapan Merve Özbey daha sonra ise; Özcan Deniz, Demet Akalın, Bengü, Yaşar İpek ve Ferman Toprak gibi ünlü isimlere vokalistlik yapar. Daha sonraki dönemlerde Erden Kınay’ın “Duman” şarkısı ile gündeme gelir. Bu şarkı ile ismini yavaş yavaş Türkiye’ye duyurmaya başlar. Daha sonra 2013 yılında “Helal Ettim” şarkısı ile gündeme gelir ve bu şarkı onun tanınmasına büyük katkı sağlar.

Merve Özberk Kimdir Merve Özberk Nereli Ve Merve Özberk Kaç Yaşında
Merve Özberk Kimdir? Merve Özberk Nereli Ve Merve Özberk Kaç Yaşında?

Merve Özbey Müzik Dünyasında Yerini Alır

Bundan sonra yoluna daha hızlı bir şekilde devam etmeye karar veren güzel şarkıcı, 2015 yılında “Yaş Hikayesi” isimli albümünü çıkarır. Albümünün içerisinde yer alan “Topsuz Tüfeksiz” şarkısına ikinci klibi çekerek daha çok dikkatleri üzerine toplar. Bir süre Murat Binici ile birliktelik yaşar ancak bu ilişki 2017 yılında son bulur.

Merve Özbey, kısa bir ara verir ve 4 yıl gibi bir sürenin ardından 2019 yılında “Devran” isimli albümü ile tekrar sevenlerinin karşına çıkar. Çıkarmış olduğu bu albüm ile en çok dinlenen şarkılar arasında yerini almayı başarır. 2019 yılı onun için bir dönüm noktası olmuş ve tüm Türkiye Merve Özbey’i tanımıştır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.