Mehmet Şef’ten Azar Yiyen Furkan, Stüdyoyu Terk Etti

0

Mehmet Şef’ten Azar Yiyen Furkan, Stüdyoyu Terk Etti

Yemeğini eksik yaptığı yönünde eleştiriler alan ve Mehmet Şef’ten bu sebep ile azar işiten Furkan, göz yaşlarını tutamadı ve stüdyoyu terk etti.

Türkiye’nin en çok izlenen kanalları arasında yer alan TV8’de formatı ile Türk seyircisini ekrana kilitleyen MasterChef, dün yeni bölüm ile ekranlara geldi. MasterChef Türkiye’de yemeklerin yapıldığı ve son bölüm olan sunum anında stüdyo da hüzünlü ve gergin anlar meydana geldi. MasterChef Türkiye’de dokunulmaz oyununun ardından yemeğini yetiştirmemesine rağmen yarım yemeğini şeflerin beğenisine sunan Furkan, Mehmet Şef’İn söylemleri sonrasında göz yaşlarına hakim olamayarak stüdyoyu terk etti.

TV8’in en çok izlenen yarışma programlarından biri olan MasterChef türkiye’de dün dokunulmazlık oyunu mavi takım yarışmacıları bireysel anlamda dokunulmazlık için savaş verdi. Mehmet Şef olarak bilinen Şef Mehmet Yalçınkaya, yemeğini istenildiği düzeyde yapamayan Furkan’a “ Sen bu yemeği nasıl olurda buraya getirebiliyorsun? Eğer yemeğini hazırlamadıysan buraya da getirme” ifadelerini kullanarak tepki gösterdi. Bu sözler karşısında gözyaşlarını tutamayan Furkan, stüdyoyu terk etti.

Şeflerinin Önüne Tamamlanmayan Yemeği Sundu

Türkiye’nin en çok izlenen kanallarından biri olan TV8’de 8 Eylül 2020 Salı günü MasterChef’in son bölümü ekrana geldi. Dün, takım oyunlarını kaybeden ve bu doğrultu da bireysel dokunulmazlık oynamaya hak kazanan mavi takımın bir birleri arasındaki kıyasıya mücadele söz konusu oldu. Dün, Somer Sivrioğlu yarışmacılardan “ördek etli gözleme” istedi. Bu durum üzerine ördek etli gözleme yapmaya çalışan mavi takım yarışmacıları kıyasıya yarıştı.

İlk önce yemeğini yetiştiremeyen Ayyüce, sunuma çıkmama kararı aldı ve tabağını götürmedi. Hemen akabinde Furkan, tabağını tamamlayamamış olsa bile yarım yaptığı yemeği şeflerinin beğenisine sundu.

Gözyaşlarını Tutamadı

Somer Sivrioğlu yarışmacılardan “ördek etli gözleme” istemişti. Bu durum üzerine gözleme olması gereken tabaktaki dağınıklığı fark eden Mehmet Şef, sinirlendi. Sinirlerine hakim olamayan Mehmet Şef, Furkan’a kızdı. Furkan’a kızgınlığını bildiren Mehmet Şef, “ Bu nedir böyle? Sen bu yemeği nasıl olur da buraya getirebiliyorsun? Eğer yemeğini hazırlamadıysan buraya da getirme. Ayyüce gibi “yok” diyebilirsin. Şayet şeflere saygısız olmayacağını bilsem bu tabağı tatmam bile.” sözlerini sarf etti. Mehmet Şef’in sert eleştirileri üzerine göz yaşlarını tutamayan Furkan, yemeğini bir diğer jürilere tattırmadan yerine geçmeyi tercih etti.

Mehmet Şef’in, eleştirileri üzerine yerine geçen Furkan, bir süre kendine gelmeye çalıştı. Bu durum üzerine daha fazla gözyaşlarını tutamayan Furkan, izin isteyerek göz yaşlarıyla birlikte stüdyoyu terk etti.

Eleme Adayı Kim Oldu?

masterchef

Kısa bir hüzün ve gerginliğin ardından yemekleri tatmaya devam eden şefler, en iyi 3 tabağı Esra, Emir ve Berker olarak belirledi. En sonraki aşamadan Berker’in yemeği en başarılı yemek olarak seçildi. Bireysel dokunulmazlığın sahibi olan Berker, Duygunun ismini söyleyerek ilk eleme adayı olarak Duyguyu gösterdi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.