Masterchef’te Eleme Adayları Belli Oldu

0

Masterchef’te Eleme Adayları Belli Oldu

Türkiye yemek programları ve yarışmalarına yeni bir soluk getiren Masterchef Türkiye 2020, şuanda en çok izlenen yemek programları arasında yer alıyor. Hâlbuki yemek programlarının arasında da en çok aratılan yemek programı oldu.

Masterchef Türkiye 2020’de kırmızı ve mavi takımın yarıştığı bu haftada kazananın elenmeyeceği dokunulmazlık oyunu oyandı. Dünkü programda yayınlanan dokunulmazlık oyununda karşı karşıya gelen iki takımdan lezzetinin en iyi olduğuna kanaat getirilen kırmızı takım kazandı. Mavi takım ise bu dokunulmazlık oyununda istediklerini veremeyince dokunulmazlığı kaybetmiş oldu. Dokunulmazlığı kaybeden mavi takımda moraller bozuldu. Ancak mavi takım, kendi içerisinde bir dokunulmazlık oyunu oynandı. Bu dokunulmazlık oyununu kazanan kişi eleme potasında yerini almayacaktı. Bu doğrultuda dokunulmazlık oyununu kazanan ve akabinde haftanın eleme potasına giren adayları belirlendi.  İşte eleme potasında yer alan adaylar sizlerle.

16 yarışmacının kıran kırana mücadele ettiği Masterched Türkiye 2020, Türkiye televizyonlarının rekorlar kıran kanalı TV8’de dün akşam seyircileri ile buluştu. Dünkü bölümde kıran kırana mücadele edilmesi zaman zaman gerginliklere de yol açtı.

Masterchef jürilerinin, mavi takımdan Çin usulü bir yemek istemesi üzerine kolları sıvaya takım, menü için alışveriş yaptı Alışveriş listesinde Çin pilavının yanı sıra, Çin böreği, Moğol usulü et, ballı zencefilli tavuk, istiridye soslu kuşkonmaz ve kızartılmış dondurma malzemelerini de ekledi.. Alışveriş sonrası başlangıç menüsü Çin mutfağının en değerli yemeklerinden iri olan “Sebzeli Wonton Çorbası” istendi. İşte, Mastefchef Türkiye 2020’de dün yaşananlar

“Masterchef’te Yediğim En Kötü Yemekti”

Masterchef Türkiye 2020’de yarışan ve kırmızı takımda yer alan Serhat’ın yemeğine tepkiler yükseldi. Çin pilavı ile şeflerin beğenisine tabi tutulan Serhat’a Mehmet Şef, “Üç seneden beridir yediğim en kötü yemek diyebilirim.” İfadelerini kullanırken Danilo Şef, “ Gerçekten’de ilk kez Masterchef’te bir yemeği yiyemiyorum.” İfadelerini kullandı.

Kırmızı Takım Ezici Üstünlük Sağladı

Mastefchef Türkiye 2020’de kıran kırana mücadele eden iki takımın ardından kırmızı takım 40 dakikalık yemeğin ardından ezici üstünlükle haftanın kazananı oldu.

İlk Eleme Adayları Belli Oldu

Mastefchef Türkiye 2020’de kıran kırana mücadelelerin ardından kaybeden mavi takımlar arasında dokunulmazlık oyunları oynandı. Bu dokunulmazlık olaylarında kazanan da belli oldu. İlk dokunulmazlığı kazanan isim Gülşah Suna oldu. Gülşah ise dokunulmazlığı aldıktan sonra yaratıcılığına güvenemediği Emri’i eleme potasına itti.

Mastefchef Türkiye 2020’de İkinci Eleme Adayı Da Belli Oldu

Mastefchef Türkiye 2020’de haftanın ikinci elenene ismi de belli oldu. Takımlarına arasında yapılan değerlendirme ve oylamalar ile birlikte 4 oy alan Ebru ve Ayyüce’nin ise kaderlerini Gülşah Suna belirlemiş oldu. Verdiği bir oyla Ayyüce’yi eleme potasına sokan Gülşah Suna, 2 kişiyi eleme potasına sokmuş oldu. Kısaca ilk takım oyununda başarısız olan Emri ve Ayyüce mavi takımda eleme potasına giren yarışmacı oldu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.