Masterchef Dilara Türüt, Yarışmadan Çekildi

0

Masterchef Dilara Türüt, “Burası Kurtlar Sofrası Değil” Dedi ve Yarışmadan Çekildi

Masterchef’te birçok zorlu oyunu geçerek final turlarının başlamasının ardından finallere kalan yarışmacılar bir hayli zorlanmaya başladı. Bu durumun ardından zorlu elemelerin yaşandığı Masterchef’te yarışmacı olan ve finallere kalan Dilara Türüt, “ Burası kurtlar sofrası değil. Ben aşçılık, şeflik mesleğinde ilerlemek istiyorum. Burada kendimi daha fazla düşürmek istemediğimden dolayı çekilmek istiyorum.” İfadelerini kullandı.

Acun Ilıcalının kanalı olan TV8 ekranında birçok kişilerce sevilen ve hatrı sayılır kitlelere hitap eden Masterchef, dün yeni bölümüyle sevenlerine merhaba dedi. Tamı tamına dün oynanan bölümüyle 24. bölüm olma özelliği içerisinde eleme turları devam ediyordu. Çok sevilen ve izleyicilerini ekrana bağlayan Masterchef’te dün ilginç bir olay meydana geldi. Yarışmaya Karadeniz’in en güzel memleketlerinden biri olan Rize’den katılan Dilara Türüt, gözyaşları ile birlikte yarışmadan çekilme kararı aldı.

“Kurtar Safrası Burası”

masterchef

TV8 programında yayınlanan ve kendine has kitlesiyle birçok insanı buluşturan Masterchef’te elemeler devam ediyor. Dün yayınlanan 24. Bölüm itibariyle artık yarışma yavaş yavaş şekil almaya başladı. Yarışmanın en iyilerinden biri olan Rizeli Dilara Türüt, hafta sonundan bu yana verilen yemeklerin genelini istenilen seviye de yapamamaya başlamıştı. Dilara Türüt, dün akşam yayınlanan ve yeni bir yemek ile ekran karşısına çıkan Masterchef’in 24. bölümünde de istenilen yemeği kendisine göre güzel yapan ancak jüri kitlesinden olumlu yorumları alamaması üzerine en radikal olan kararı aldı.

Rizeli Dilara Türüt’ün aldığı bu karar Masterchef tarihine de geçti. Aldığı radikal kararı bildiren Dilara Türüt, yarışmadan çekilme kararını aldığı ve bu doğrultu da yarışmadan çekilmenin en doğru karar olduğunu belirtti. Yemek bilgisinin Mastervhef’te yeterli olmadığını ve bunun için tekrar hazırlanıp geri gelmek istediğini belirten Dilara Türüt, bir ilke imza attı. Bu doğrultu da konuşma yapan Dilara Türüt, yarışmadan çekildi.

“İzniniz Olursa Çekilmek İstiyorum”

masterchef

TV8 ekranında yayınlanan ve birçok seyirciye sahip olan Masterchef’te bir ilk yaşandı. Yarışmaya Rize’den katılan Dilara Türüt yarışmadan çekildi. O anları şu sözlerle belirtti: “Şefin,  Ben bu meslekte ilerlemek istiyorum ama kendi modumu da daha fazla düşürmeden, sizinde izniniz olursa devam etmek istemiyorum.” İfadelerini kullandı.

“Burası Kurtlar Sofrası”

Çekilme kararı alan ve bunu 80 milyonun önünde talep eden Dilara Türüt’e çekilmesinin nedeni soruldu. Söze tekrar başlayan Dilara Türüt, “ Burası kurtlar sofrası. Hem mutfak bilgim hem de duygusal olarak biraz daha kendimi geliştirmek ve daha iyi olarak tekrardan gelmek en iyi karar olacaktır. Allah buradaki tüm herkesten binlerce kez razı olsun. Benim yemeklerimi defalarca denediniz. Bu benim için büyük bir onur ve büyük bir şereftir. Rize’yi, arkadaşlarımı, ailemi ve tüm sevenlerimi bırakarak buraya geldim. Onlardan da çok çok özür diliyorum. Kendimi geliştirip karşınıza tekrardan çıkacağım.” İfadelerini kullandı.

masterchef

Bu durumun ardından stüdyodan çıkan Dilara Türüt, tüm yarışmacıları gözyaşına boğdu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.