Koronavirüs Günlerinde Sanat Dünyası Evlerinde Kaldı

0

Koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler sanat dünyasını da etkilemişti. 10 Mart sonrası Türkiye’de görülen vakalar hız kazanmış ve akabinde yasaklarda beraberinde gelmiştir. Öncelikle insanların temasını engellemek amacıyla mekânlar, kafeler, dizi setleri, konser alanları gibi yerler kapanmıştı. Bu doğrultuda sanat dünyası salgından etkilenmemek için evde kaldı. Peki, sanat dünyası Koronavirüs döneminde neler yaptılar?

Türkan Şoray: “Koronavirüs’ün çok ciddiye alınmasını istiyorum”

turkan-soray

Yeşilçam filmlerinin tartışmasız en güzel oyuncuları arasında yer alan Türkan Şoray, Türk halkını Koronavirüse karşı tedbirli olmaya çağırmıştı. Yaptığı açıklamalarında: “ Koronavirüs’ün çok ciddiye alınmasını istiyorum. Bu sadece senlik benlik bir durum değil. Bir kişinin hatası birçok insanın hayatına mal olabilir. Olabildiğinizce toplu alanlardan uzak durup hatta mümkünse evden dışarı çıkmamaya özen gösterin. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın uyarılarını dikkate alın ve tüm önlemlere uyun. Türk halkından şahsımca tek isteğim budur. Bende Sağlık Bakanlığı ve doktorların sözlerini dikkate alıyorum. Beslenmeme çok dikkat ediyorum. Evimin içinde imkanlar dâhilinde hareket etmeye özen gösteriyorum.” ifadelerini kullandı.

Hülya Koçyiğit: “Kayıp eşyalarımı arıyorum”

hulya-kocyigit

Yeşilçam’ın bir başka güzeli Hülya Koçyiğit de tüm toplantılarını iptal ederek evine çekildi. Ayrıca yaptığı açıklamada: “Evimdeyim. Amacım kalabalıktan uzak izole bir hayat sürdürmek. Biliyorsunuz biz çalışan kadınlar için evde pek fırsatımız olmuyor. Koronavirüs bunun için bir fırsat olabilir. Sizde bu krizi fırsata çevirip evde yapamadıklarınızı yapın. Ben okumak isteyip de okuyamadığım kitapları okuyorum. Kütüphanemi yerleştiriyorum. Dolaplarımı düzenli hale getirip, kısa süreli arayıp bulamadığım eşyalarımı uzun süreli aramaya yelteniyorum. Kullanmadıklarımı ihtiyaç sahiplerine yolluyorum. “ ifadelerini kullandı.

Eser Yenenler: “Evde eşimle birlikteyim”

eser-yenenler

Türk televizyonların en komik kişilerinden birisi olan Eser Yenenler: “ Koronavirüs salgınında bizde evlerimizdeyiz. Dışarı çıkıp başkalarının hayatlarını riske atamayız. Bu sorumluluğu herkesin alması gerekmektedir. Durumu hafife alıp sokaklarda gezmek başkasının canını riske atmaktır. Sosyal medyadan “evde kal” çağrılarını yenilemek en güzel iş olabilir. Bence bu paylaşımı yayarak herkesin evde kalmasını sağlayabiliriz. Ben evdeyim, evde eşimle birlikteyim. Daha öncede zamanımızın olmadığı ve yapmak istediğimiz her şeyi yapabiliyoruz. Bence krizi fırsata çevirmek gerek.” İfadelerini kullandı.

Ceyda Düvenci: “Hep Birlikteyiz”

ceyda-duvenci

Ceyda Düvenci: “ Koronavirüs salgınından dolayı bizde etkilendik. Ancak herkes gibi bizlerde evimizdeyiz. Eşim çocuklarımda hep birlikteyiz. Biz bu zor günü avantaja çevirerek bol bol birlikte zaman geçirmenin tadına varıyoruz. Daha fazla oyun oynayıp,  daha fazla eğleniyoruz. Hep birlikte masallar okuyor, müzikler dinliyoruz. Biz anne ve baba olarak zor günlerde bir arada olarak bu günlere kol kanat olmayı seçtik. Hepimiz evimizde kalalım temizliğimize özen gösterelim.” İfadelerini kullandı.

Fettah Can ve Cansu Kurucu: “ Korona günlerinde aşk”

fettah-can-cansu-kurtucu

Cansu Kurtucu ve Fettah Can çifti, Koronavirüs günleri evlerinde geçiren sanatçılar arasında yer aldı. İkiz çocukları ile birlikte kek yapan çift, sosyal medyadan bir paylaşımda bulundu. Paylaşım da: “Korona günlerinde aşk. Bizden herkese umut ve sevgi olsun” ifadelerine yer verdi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.