Kenan Doğulu Kimdir? Kenan Doğulu Hakkında Merak Edilenler

0

Kenan Doğulu Kimdir? Kenan Doğulu Nereli? Kenan Doğulu Kaç yaşında? Gibi merak edilen soruların cevabı bu yazımızda! Bir zamanların dillerden düşmeyen şarkıcısı Kenan Doğulu, eskisi kadar olmasa da adından söz ettirmeyi başarıyor. Son dönemlerde evliliği ile gündeme gelen şarkıcıyı ekranlarda görmek pek mümkün olmuyor. Ünlü şarkıcı Kenan Doğulu, 1993 yılında Yaparım Bilirsin albümü ile piyasaya çıkmış olup, o dönemlerde ortalığı uzun süre sallamayı başarmıştı. O yıl içerisinde 93 konsere imza atan genç şarkıcı, 1 yıl sonra yani 1994 yılında Sımsıkı Sıkı Sıkı albümünü çıkardı. O yılların ulaşılması güç olan başarılarını elde etmiş ve Türkiye’ye adını ezberletmişti.

Kenan Doğulu Kimdir, Kenan Doğu Hakkında Merak Edilenler
Kenan Doğulu Kimdir? Kenan Doğu Hakkında Merak Edilenler

Kenan Doğulu 31 Mayıs 1974 yılında İstanbul Cihangir’de dünyaya geldi. Başarılı şarkıcı aslen Gaziantep’li olup, Canan ve Ozan adında iki kardeşi bulunuyor.

Kenan Doğulu Hakkında Bilgiler

İki albüm ile başarıyı yakalayan Kenan Doğulu, 1996 yılında Kenan Doğulu 3 albümü ile karşımıza çıkıyor. Bu üçüncü albüm; Kenan Doğulu’nun, Kenan Doğulu olmasına katkı sağlamıştır. 1997 yılında 10.yıl marşı, Kenan Doğulu tarafından düzenlenerek kendi sesiyle karşımıza çıktı. O günden sonra, Kenan Doğulu sesi ile karşımıza gelmiş ve tüm Türkiye halkı kendisini çok sevmiştir. 10. Yıl marşı Kenan Doğulu’ya çok şeyler katmış ve 1998 yılı içerisinde Cumhuriyetin 75. yılına özel kutlamalar düzenleyerek, ülkemizin birçok ilinde Cumhuriyet turnesini başarılı bir şekilde yerine getirmiştir.

Kenan Doğulu Kimdir, Kenan Doğulu Nereli, Kenan Doğulu Kaç yaşında
Kenan Doğulu Kimdir? Kenan Doğulu Nereli? Kenan Doğulu Kaç yaşında?

Afyon depreminin ardından Dinar ilçesinde İsyan Bu isimli şarkısına klip çeken Kenan Doğulu; buradan elde etmiş olduğu gelirin tamamını depremzedelere bağışlar. 2000 yılından sonra Türkiye’nin en bilindik sanatçıları arasına girmeyi başaran Kenan Doğulu, birçok konser ve reklam çalışmaları ile başarılı işlere imzasını atmıştır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.