Kalfest 2020 – Hakkında

0

Kalfest 2020 – Hakkında

KalFest Türkiye’nin en büyük lise festivalidir. İsmini Kadıköy Anadolu Lisesinden almıştır. 1999 yılından beri düzenlenmektedir. Genellikle liselerin kapanma tarihinden bir iki hafta önce düzenlenir. Festivalde pek çok ünlü sanatçı sahne alır. Bunun yanı sıra festival sırasında pek çok etkinliğe de yer verilir. Oyun platformları, yemek stantları ve daha fazlası festival alanında sizleri beklemekte. Etkinliğin bu yıl 2 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul Küçükçiftlik Park’da yapılması planlanmaktaydı. Etkinliğin salgın sebebiyle Ekim 2020 tarihine ertelendiği bildirildi. Fakat etkinlik programında herhangi bir değişim olacağı belirtilmediği için programın aynı kalacağı düşünülüyor. Etkinlikte sahne alması beklenen sanatçılar hakkında bilgi yazının devamında verilmiştir.

Diğer festivalleri görmek için https://www.sarkitv.com/festivaller/ lütfen bağlantıya tıklayınız.

Kalfest Konser Programı

Haluk Levent

Haluk Levent
Haluk Levent

KalFest’te ilk defa sahneye çıkacak Haluk Levent sadece gençlerin değil tüm ülkenin çok beğendiği bir rock sanatçısıdır. Yılların verdiği tecrübeyle unutulmaz bir geceye imza atmaya geliyor.

ceza
ceza

Ceza

Son dönemde Türkçe rap moda oldu ve pek çok yeni isim hayatımıza girdi. Ama kariyerindeki başarısıyla Türkçe rap denince akıllara gelen ilk isim hep o oldu. Ceza mükemmel şarkılarıyla sizi eğlenmeye davet ediyor.

Gripin
Gripin

Gripin

Grup festivalle aynı yaşta olup 1990’da kurulmuştur. İstanbul’da kurulan grup uzun süredir ülkemizin en bilinen ve en çok sevilen rock grupları arasında yer almaktadır. Dillerden düşmeyen, herkesin bildiği şarkılarını seslendirmek için KalFest’te olacak grup sizleri bekliyor.

Son Feci Bisiklet
Son Feci Bisiklet

Son Feci Bisiklet

Ankara’da kurulan grup 3. yeniler olarak bilinen gruplar arasındadır. Rock müzik tarzında eserler veren grup 4 albüm çalışmasıyla 6 yılda büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Şimdi KAlfest sahnesinde şarkılarını sizin için söyleyecekler.

Patron & Ati242
Patron & Ati242

Patron & Ati242

Rap denince akla gelen diğer isim de 20 yılı aşkın süredir piyasada olan Ege Erkurt yani Patron’dur. Diğer rap yıldızlarıyla bolca düet yapan sanatçımız sizi müziğini paylaşmak için KalFest’e bekliyor.

Emir Can İğrek
Emir Can İğrek

Emir Can İğrek

Hem söz yazarı hem solist olan sanatçı pek çok ünlü sanatçıya da şarkı vermektedir. KalFest sahnesinde kendi şarkılarıyla sevenleriyle buluşacak.

Sedef Sebüktekin
Sedef Sebüktekin

Sedef Sebüktekin

Küçük yaştan beri şarkı söyleyen şarkıcımız pop tarzı şarkılar seslendirmektedir. Sahnede kendi şarkılarının yanı sıra pek çok pop şarkısını seslendirecek olan sanatçı etkinlikte ilk sahne alacak sanatçı olarak sizleri bekliyor olacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.