Kadına Şiddete Hayır Paylaşımına Destek ve Tepki Gösterenler

0

Geçtiğimiz günlerde Pınar Gültekin’in sevilisi Metin Cemal Avcı tarafından ilk önce dövülüp bayıltılıp, bir bidonun içine konuldukta sonra benzin dökülerek yakılması ve bununla da yetinmeyim üstüne beton dökülerek öldürülmesinin ardından Türkiye’deki ünlü simalara “kadına şiddete hayır” sloganlarıyla sosyal medyadan tüm şiddet gören kadınlara destek çıktı.

“Kadına Şiddete Hayır” Sloganıyla Kadına Şiddete Karşı Çıkan Ünlüler Hangileridir?

Sosyal medya üzerinden “challengeacceted” etiketleriyle kendi fotoğraflarını paylaşan ünlü isimler kadına şiddete karşı destek oldu. Başta Hazal Kaya, Sibel Can, Sıla, Selam Ergeç, Selin Şekerci, Nur Fettahoğlu, Seda Sayan, Demet Şener, Begüm Kütük başta olmak üzere birçok ünlü isimin paylaşımda bulunduğu etikete dünya üzerinden katılım sağlanıyor. Etikette birbirlerine destek olan ünlü simalara “Biz kadınlar güçlüyüz” yazarak hem cinslerine ve şiddet görüp seslerini çıkartmayan kadınlara destek oldu.

Demet Akalın, Ünlü İsimlere Tepki Gösterdi

Ünlü sanatçı Demet Akalın, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalarda “kadına şiddete hayır” etiketiyle şiddete karşı çıkan paylaşılanlara tepki gösterdi. Demet Akalın, İnstagram adresinden yaptığı açıklamada paylaşım yapanları samimiyetsizlikle suçladı.

kadına şiddete hayır

Kadına şiddet gösterenleri hedef alan ve kadına şiddetin arttığı bu dönemlerde ünlü kadınların başlatmış olduğu “ Olduğumuz gibi güzeliz” etiketi ve akımının ardından etiket gündem oldu. Bilindiği üzere Pelin Akil, Demet Akbağ gibi ünlü kadıların genellikle siyah beyaz fotoğraflarının paylaşıldığı etikette gündem oldular. Ancak Ünlü isim Demet Akalın ise bu akıma çok sert bir tepki gösterdi.

“Sıfır Samimiyet”

Yapılan paylaşımların ardından samimiyetsizlik belirtisi gösterildiğine inanan Demet Akalın, paylaşıma katılan ünlü simalara ateş püskürdü. Demet akalın resmi İnstagram hesabının hikaye bölümünden paylaşım yaparak eleştirdiği etikete: “bitane kadına şiddete cümle kurmazlar!!! İş afitlli foto koymaya gelince challenge hadi lan ordan!!! Sıfır samimiyet!!!!!” ifadelerini kullandı.  

Serel Yereli, Kadına Şiddete Hayır Akımına İç Çamaşırıyla Katıldı

Serel Yereli ünlü sanatçıların kadına şiddete karşı tek bir vücut olarak katıldıkları etiketlere son olarak İnstagram’dan katıldı. Akıma ayna karşısında poz vererek katılan Serel Yereli, dikkat çekti.

İç Çamaşırıyla Ayna Karşısında Poz Verdi

Uzun zamandır İngiltere’nin Londra şehrinde yaşamını sürdüren 24 yaşındaki ünlü isim Serel Yereli, İnstagram hesabından yaptığı cüretkâr paylaşımını ardından dayanışmaya katıldı. İnstagram’dan kısa bir süre önce paylaşılan ve dünya çapında destek gören “Kadınlar kadınları destekliyor” etiketleri ve akımlarına dahil olmaktan kaçınmayan Serel Yereli, aynanın karşısına geçerek iç çamaşırlarıyla akıma destek verdi.

Serel Yereli’nin Takipçilerinden Tepki Geldi

kadına şiddete hayır SerenYereli

Kadına şiddete karşı destek veren Serel Yereli’nin yayınladığı iç çamaşırlı fotoğrafına tepkiler yağmaya başladı. Sosyal medya üzerinden takip ettikleri güzel oyuncuya bir takipçisi: “Donla poz verdiğin zaman kadın haklarına dikkat çekmiş mi oluyorsun? Yoksa kendi reklamını mı yapmış oluyorsun?” Yorumu yaptı. Ancak bazı takipçilerinin de desteğini alan bu paylaşım İnstagram’da 34. Bin’in üzerinde beğeni aldı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.