Kaan Boşnak Kimdir ? Nereli ?

0

Kaan Boşnak kimdir ? 2011 yılında kurulan ve 2013 yılında “Evdekilere Selam” adlı ilk albümlerini yayınlayan Yüzyüzeyken Konuşuruz isimli alternatif rock veya Kadıköy müziği grubunun solisti ve gitaristidir Kaan Boşnak. Entelektüel bir grup olarak adlandırılan Yüzyüzeyken Konuşuruz, Kaan Boşnak’ın tanınmasını ve müzik insanı olarak adlandırılmasını sağlamıştır. Y Kuşağı tarafından büyük bir fan kitlesine sahiptir. İsmi asıl olarak “Ateş Edecek Misin?” adlı şarkı ile duyulmuştur ve şarkı çıktığı dönemden şimdiye kadar neredeyse herkesin ezbere bildiği bir kült haline gelmiştir. Grubun diğer tüm üyeleri Kadıköy ve civarında yaşarken aslında Boşnak karşıda, Bahçelievler’de ailesiyle yaşamıştır yıllarca. 1992 yılı doğumlu Kaan Boşnak Nisan 2020’de, Başak Ceylan Torun ile dünya evine girmiştir.

 

Kaan Boşnak Kimdir ? ve Müzik Kariyeri

Kaan Boşnak Kimdir ? Çocukluğundan beri müziğe merakı olan ve gitar çalarak şarkı söyleyen Boşnak, arkadaş çevresiyle bir araya geldiklerinde de sürekli müzikle ilgilenmiştir. Ardından Engin Sevik ile birlikte müzik yapmaya başlayıp internet ortamında çok fazla dinlenmeye ve izlenmeye başlayınca Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu oluşmuş ve 2013 yılında da diğer grup elemanları da kadroya dahil edilerek popüler müzik grupları arasında önemli bir üne kavuşmuştur. Grubun neredeyse tüm şarkılarının söz ve müziği Kaan Boşnak’a aittir. Grubun mimarı da kendisidir diyebiliriz. Ayrıca Boşnak’ın birçok yazısı bilinen dergilerde yayınlanmış ve yazıları da dikkat çekmiştir. Bütün müzik endüstrisi kurallarının dışında, Youtube’da kendini gösteren grubun Youtube’a yüklenen kayıtları da kendilerine ait olmamıştır. Beğenenler ve sevenler tarafından alınan kayıtlar paylaşılmış ve Boşnak’ın çok da planlamadığı şekilde yükselmiştir.

Türkiye’de diğer sanatçılar hakkında bilgi almak için https://www.sarkitv.com/sanatcilar/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Albüm ve Single’lar

2013 – Evdekilere Selam (Albüm)

2014 – Otoban Sıcağı (Albüm)

2017 – Akustik Travma (Albüm)

2018 – Boş Gemiler (Single)

2019 – Ölsem Yeridir (Single)

2020 – Kazılı Kuyum (Single)

Kaan Boşnak Kimdir ? Kendine Ait Solo Şarkıları

Yüzyüzeyken Konuşuruz’u inşa eden ve söz ve müziklerinin de mimarı olan Kaan Boşnak, gruptan ayrı olarak da birkaç parça yayınlanmış ve bunlar da oldukça sevilmiştir. 2017 çıkışlı “Yorgunum ve Ağrılar” ve “Güzel Değil” bu denemenin ilk iki işidir. Solo şarkılarını müzik altyapısı olarak da elektronik müziğe yakın bir temelde şekillendirmiştir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.