İstanbul Caz Festivali Ertelendi

 İstanbul Caz Festivali Ertelendi
Okunuyor İstanbul Caz Festivali Ertelendi

Bu sene yapılacak program Ertelendi !

İstanbul Caz Festivali Ertelendi Pek çok alanda etkisini gösteren küresel salgın müzik piyasasını da oldukça etkilemekte. Ülkemizde ve dünyadaki pek çok ülkede müzik etkinlikleri yapılmamakta veya tarihleri ertelenmektedir. Bu süreçte İstanbul gibi büyük şehirlerde yaz aylarında gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikler bile ertelenmiş ya da iptal edilmiştir.  Sadece ülkemizin değil dünyanın da en önemli caz festivalleri arasında yer alan İstanbul Caz Festivali de ertelenen etkinlik listesinde yerini aldı.

 

İstanbul Caz Festivali

İstanbul Caz Festivali caz severlerin yakından takip ettiği ve her yıl heyecanla beklediği bir etkinliktir. İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 1994 yılından beri her yıl temmuz ayında düzenlenir. Yerli ve yabancı pek çok sanatçını yer aldığı bu festival yaklaşık 3 hafta kadar sürer. Bu sene 27.’si düzenlenmesi planlanan festival ne yazık ki Covid-19  salgını sebebiyle ertelendi. Festivalin 27 Haziran – 14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanmıştı. Yapılan ertelemeyle birlikte festivalin yıl bitmeden yapılması planlandığı söylendi. Ertelenen tarih ve etkinlik programı temmuz ayında Caz Festivali sitesi üzerinden halka duyurulacak.

Genç Caz Başvuruları

2002 yılından beri her sene Caz Festivali kapsamında Genç Caz konserleri yapılıyor. Bu konserlerin amacı amatör bir şekilde müzikle ilgilenen gençlerin festivalde performans sergilemelerini sağlamak. Bu sayede gençlerin müziğe teşviki amaçlanıyor. Ayrıca gençlerin profesyonel müzik hayatına bir adım da olsa yaklaşmaları hedefleniyor. Bunun için sitedeki başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Kişisel olarak ya da grup halinde başvuru yapabiliyorsunuz. 18. kez gerçekleşecek Genç Caz konseri için başvuru süreci etkinliğin ertelenmesinden kaynaklı olarak 30 Haziran tarihine kadar uzatıldı.

Türkiye’deki diğer müzik festivallerini incelemek için lütfen tıklayınız.

Festival Biletleri

Etkinlik için çoktan alınmış olan biletler ertelenen tarihte kullanılabilecek. Bunun yanı sıra tarihlerde değişim yapıldığı için yeni etkinlik tarihi eski etkinlik tarihine göre bilet alan kişiye uygun olmayabileceği için bileti olanlara değişme ya da iade hakkı da tanınıyor. Bileti olan kişilere kısa zamanda mail yolu ile iade ve değişim konularıyla ilgili mail gönderilmesi planlanıyor. Sürecin takibi için Caz Festivali ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı resmi sitelerini takip edebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın