Işın Karaca Hayatı, Kimdir?

0

Işın Karaca Hayatı Kimdir?

Işın Karaca hayatı ülkemizde müzik sektörüyle  tanınan ve 1973 yılında Londra da dünyaya gelen  Kıbrıs’ta restoran işletmeciliği yapan Şeniz hanım ile  Afyonlu emlakçı  Ali Büyükkaraca’nın ilk çocukları olarak nüfus kayıtlarına geçmiştir. Doğduğu ülke İngiltere’de  müzik ve tiyatro alanında eğitimler almıştır. 19 yaşına geldiğinde evlenme kararı alıp Soner Kıvanç ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinde  1993 yılında bir erkek çocuk dünya ya getirmiş  ismini de Erda Kıvanç  olarak nüfusa işletmiştir. Evliliğinin sıkıntılı olması durumunda boşanma kararı alıp evliliğini  bitirmiştir. Aranjör Erdem Yörük ile 12 yıl birliktelik yaşayan sanatçı daha sonra bu birlikteliği de bitirerek sanat ve klip yönetmeni olan Sedat Doğan ile 2009 yılında birliktelik yaşayıp 2010 yılında bitirme kararı almıştır. 2011yılında tekrar barışıp ikinci evlenme kararı  alan Karaca bu evliliğinde de mia adında bir kız çocuğu olan ikinci çocuğunu dünyaya getirmiştir.

Müzik Kariyeri

Panik atak gurubu altında müzük kariyerine başlayıp Işın Karaca hayatında istenen sonuçlar elde edilemeyince gurubun dağılmasıyla albüm oluşturulamadan gurup kapatılmıştır. Ülkemizde  ilk olarak Sezen Aksu’nun  vokalistliğiyle  başlandığı bilinse de ilk olarak Yıldız Tilbe’nin vokalistliğini yapmıştır ve Hülya Avşar sayesinde sezen aksu ile tanıştırılıp daha sonra vokalisti olmuştur. Daha  sonra Sezen Aksu’nun  ‘Oh Oh’ ve ‘Allah’ın Varsa ‘ kliplerinde yer alıp 2001 yılına kadar vokalistliğine devam etmiştir. İlk albümünü  28 Kasım 2001 yılında ‘anadilim aşk’ adı altında çıkarmışıdır. 2004 yılında ilk kendi  bestesini oluşturarak ‘İçimde Aşk Var’ı çıkarmıştır. İkinci klip şarkısı ‘Bekleyelim de Görelim’ büyük başarı elde ederek sanat camiasın da artık adını yazdırmayı tam anlamıyla başarmıştır. 2 yıl ara verdikten sonra üçüncü albümünü Başka33/3 piyasaya sürerek bu albümde Fettah can ve  Alper Narman ile çalışmıştır. İlk olarak 2007 yılında “The Final Countdown’’ şarkısını seslendirerek ilk İngilizce şarkı albümünü çıkarmıştır. Dördüncü müzik albümü uyanış ve beşinci müzik albümü arabesque adlı çalışmalarıyla müzik kariyerine devam etmiştir.

Oyunculuk Kariyeri

Türkiye’de diğer sanatçılar hakkında bilgi almak için https://www.sarkitv.com/sanatcilar/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Işın Karaca, İlk olarak 2005 yılında ‘sen ne dilersen’ adlı sinema filminde marika rolüyle yer almıştır. Daha sonra Işın Karaca Hayatında değişiklik yaparak, romantik komedi türünde ki ‘Gelecekten Bir Gün’ adlı filmde Hande subaşı, Arda kural, Murat Serezli gibi oyuncularla birlikte rol alarak fildeki başrol olan esas kız hande subaşının teyzesi rolünü üstlenmiştir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.