Gitar Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

0

Gitar Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İster gitar’a yeni başlayan olun isterseniz de gitar’da deneyimli olun bir gitar alırken dikkat etmeniz gereken veya bilmeniz gereken birkaç önemli husus vardır. Bu yazımızda ikinci el gitar alma ipuçlarından bahsedeceğiz. Okumaya devam ediniz.

Gitar alınırken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. İlk olarak yapmanız gereken karar vermek olacaktır. Akustik mi yoksa elektrikli bir gitar mı alacaksınız? Bu kararı verdikten sonra ikinci el mi, yoksa sıfır bir gitar mı alacaksınız? Bu iki kararı verdikten sonra geriye kalan tek şey bütçenize göre bir fiyat aralığı belirlemek olacaktır.

İkinci el bir gitar alırken satıcıdan mutlaka şunların cevabını alın:

⦁ Gitarın markası ve modelini öğrenin.

İkinci el gitar alırken marka ve model bilgisini mutlaka almalısınız. Bazı markanın modelleri arasında bazen uçurum fiyat farkı olabilir bu nedenle model bilgisini de alarak muadilinin fiyat aralığını araştırmanız daha kolay olacaktır.

gitar alınırken dikkat edilmesi gerekenler.
gitar alınırken dikkat edilmesi gerekenler.

⦁ Gitarın yaşı ve durumu hakkında bilgi alın.

Satıcıya gitarın ne zamandır aldığını ve ne kadar bir süredir kullandığını sorarak herhangi bir sorun, çizik veya benzeri bir hatasının olup olmadığını dikkatlice inceleyin.

⦁ Mümkünse gitarı şahsen test edin.

Günümüzde bir çok ikinci el satış platformu mevcuttur, bunların bir çoğu şehirler arası uzaklıkta olsanız dahi kargo hizmeti vermektedir. Sonrasında her hangi bir sürprizle karşılaşmamak için ürünü satın almadan önce bizzat kendiniz test ederek alın.

⦁ Görünümüne dikkat edin.

Bazı gitarların alınma tarihleri eski olsa da çok fazla çalınmadığından yeni gibi performans gösterirler bu bakımdan eski tarihli olup olmamasına takılmadan önce yıpranıp yıpranmadığını bakın ve küçük detayları iyice inceleyin.

Diğer müzik aletlerini incelemek için lütfen Müzik Aletleri kategörisini ziyaret ediniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.