Fulden Uras Hakkında Hapis Kararı Çıkabilir

0

Fulden Uras hakkında hapis şoku! Debra Türkiye Derneği Başkanlığında görev yapan Adem Akyüz için “suç makinesi, hırsız, şizofren” gibi paylaşımlarda bulunan Fulden Uras hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Adem Akyüz, Fulden Uras’a 2 yıl 2 ay hapis istemiyle dava açtı..

Adem Akyüz; Fulden Uras Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Başarılı şarkıcı Fulden Uras, internet üzerinden gerçekleştirmiş olduğu paylaşımlar başına dert oldu. Yapmış olduğu bu paylaşımlardan dolayı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Adem Akyüz, Fulden Uras’a dava açtıktan bir süre sonra konuşmama kararı aldı. Debra Türkiye Derneği Başkanlığı Adem Akyüz, Uras’ın gerçekleştirmiş olduğu; hakaret, tehdit, huzur ve sükutunu bozma suçlarını işlediği öne sürerek savcılığa sunmuş olduğu dilekçesinde “Fulden Uras, hakkımda dile getirmiş olduğu; Hırsız, suç makinesi, şizofren ve sahtekar gibi paylaşımlarda bulunarak; kişilik haklarımı yok saydı, bu konuda kendisinden şikayetçiyim” dedi.

Fulden Uras Hakkında Hapis Kararı
Fulden Uras Hakkında Hapis Kararı Çıkabilir

Açılan dava sonucunda ilgili savcılık, Fulden Uras hakkında soruşturma başlattı. Uras’ın yapmış olduğu paylaşımlarının incelemesi ile birlikte, kamu davası açılmasını gerektirecek nitelikte yeterli şüphe olduğuna karar veren savcılık, ‘Sesli ya da görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçu dahilinde iddianame düzenledi. Hakkında 2 yıl 2 aya kadar hapsi istenen güzel şarkıcı, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Adem Akyüz Bana İftira Atıyor Dedi

Adem Akyüz; Fulden Uras Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu
Adem Akyüz; Fulden Uras Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Güzel sanatçı Fulden Uras hakkında açılan dava sonucunda, ifadesi alınmak üzere savcılığa çağrıldı. Fulden Uras ifadesinde şunları söyledi; Debra isimli derneğin başkanı olan Adem Akyüz’ün kendisi ile tanıştığını, kendisine yönelik ardı arkası kesilmeyen tehditlerin yapıldığını ve hakaret içerikli eylemlerin tarafına gerçekleştiğini ve daha önceden beri süre gelen birçok davalarının olduğunu söyleyerek iftiraya uğradığını belirtti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.