Enstrüman Taşıma Çanta Seçimi Nasıl Yapılır?

0

Enstrüman Taşıma Çantaları

Yıllar önce enstrüman kapsamında yer alan pek çok ürün üretilmiştir. Elbette ki bu çalgı aletleri, halen günümüzde de pek çoğu kullanımda olmaktadır. Bunlar arasında her ne kadar yaygın olarak kullanılanlar az olsa da, onlarca enstrüman bulunduğunu hepimiz biliriz. İşte sizlerde pek çok farklı enstrüman için, ucuz enstrüman taşıma çantaları modellerinden birini temin ederek, daha güvenli bir şekilde taşınmalarını gerçekleştirebilirsiniz.

Küçük Enstrüman Taşıma Çantaları

Elbette ki her enstrüman çok aşırı büyük olmuyor öyle değil mi? Zaten genel olarak enstrümanlar, küçük yapılara sahip olan ve kullanımı kolay olan ürünler arasında yer almaktadır. Kullanımı kolay demişsek elbette ki kapladığı alan açısından söylediğimizi de bilmenizi isteriz. Bu ürünler için enstrüman taşıma çantaları arasında yer alan küçük sandıklara göz atmanız yeterli olacaktır.

Enstrüman Taşıma Çanta Seçimi Nasıl Yapılır?
Enstrüman Taşıma Çanta Seçimi Nasıl Yapılır?


Bahsettiğimiz modeller arasında yaygın olarak kullanılan ürünler arasında hard case ürünler bulunmaktadır. Hard case ürünler, bildiğiniz gibi sert malzemelerden üretilen sandıklardandır. Bu sandıklar, metal ve alüminyum dış yapı özellikleri ile üretilmektedir. Elbette ki iç yüzeylerde yumuşak malzemeler kullanılarak, değerli olan enstrümanlara oldukça fazla destek oluyor, çizilme ve kırılmalara kaşı da onları koruyabiliyor.

İç Yüzey Malzemeleri


İster büyük ister küçük kaliteli enstrüman taşıma çantaları modeli olsun, iç yüzeylerinde kullanılan malzemeler önemlidir. Genel olarak kullanılan yumuşak malzeme grupları arasında şu malzemeler yer almaktadır.
⦁ Keçe
⦁ Sünger
⦁ Strafor
⦁ Poliüretan
Bu malzemeler kullanılarak, her hangi bir sallantı ya da çarpma durumunda, daha yumuşak yapı ile birlikte, hasarlara ve kırılmalara engel olunabilmektedir. Elbette ki kullanılan malzemenin yanı sıra iç yüzey tasarımı da oldukça önemlidir.

Enstrümana Göre Tasarımlı ÜrünlerBu durumda en çok dikkat etmeniz gereken, kullandığınız enstrüman modeline göre seçimler yapmaktadır. Elbette ki bir klarnet çantaları ile bir mekân ya da kontrbas çantaları bir olmayacaktır öyle değil mi? Yapısına ve tam olarak ölçülerine göre gölge yuvasını çıkartarak, sabitleme özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Üretici İle Görüşmeniz Gerekiyor


Tam olarak enstrüman ölçülerine uygun olarak modelleri seçmek istiyorsanız, ilk olarak üretici ile görüşebilirsiniz. Ya da bununla birlikte, hazır ürünlerden kendi enstrüman gruplarınıza göre seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle daha sağlam bir koruma ve taşıma işlemlerinden yararlanabilirsiniz.

Enstrüman Taşıma Çanta Fiyatları

Genel olarak enstrüman taşıma çantaları arasında yer alan hard case fiyatları aynıdır. Fakat teknik özelliklere ve iç koruma özelliklerine göre fiyatlar farklı olabilmektedir. Enstrüman modelinize ve çeşidinize göre fiyatlar değişebilse de, genel olarak sizlere sunulan ürünleri fiyatları, 500 – 1500 TL aralığında olabilmektedir. Bunların yanı sıra piyano gibi oldukça özel ve değerli ürünler için ise, daha büyük sandıklar ve modelleri seçeceğinizden dolayı, fiyatlarda bir hayli yüksek olabilmektedir. Detaylar için üretici firma ile görüşebilirsiniz.

Diğer Müzik Aletlerini incelemek için lütfen Müzik Aletleri kategörimizi takip ediniz..

Leave A Reply

Your email address will not be published.