Dünyanın En İlginç Festivallerinden Takanakuy

0

Takanakuy Festivali

Festivaller nerde ise dünyanın her ülkesinde bulunmaktadır. Bunların sadece bir kısmı akıllarda kalmakta ve yoğun rağbet görmektedir. Sadece gelişmiş ülkelerde yapılmakta olan festivaller değil bunun yanı sıra geri kalmış ülkelerde ki festivallerin de bir kısmı son derece rağbet görmekte ve dikkat çekmektedir. Genel olarak ilginç festivaller diğerlerine göre daha fazla ilgi görmektedir. Bunların birisi de Takanakuy adı verilmiş olan festivaldir.

Dünyanın En İlginç Festivallerinden Takanakuy 

Dünya’nın en ilgiç festivalleri olarak nitelendirilebilecek bir yapısı ve mizanseni bulunmaktadır. Peru’nun Santotomas kentinde her yıl düzenli olarak bu festival düzenlenmektedir.  Festivalin geleneksel olması daha fazla ilgi duyulmasına sebep olmaktadır.

Dünyanın En İlginç Festivallerinden Takanakuy
Dünyanın En İlginç Festivallerinden Takanakuy

Festivali diğer festivallerden ayıran en büyük etken dövüş ile ilgili bir festival olmasıdır. Bu durum oldukça fazla sayıda meraklı kitlesi oluşturmakta dünyanın birçok şehrinden bu bölgeye bu festival için gelenler bulunmaktadır. Festival içerisinde yaşanan kavgalar profesyonel olarak düzenlenen müsabakalar değildir.

Yıl içerisinde anlaşmazlık yaşadığı kişi ile kozlarını bu festival içerisinde sınırsızca paylaşan büyük bir gurup olmaktadır. bölge içerisinde bu anlaşmazlıklardan dolayı oluşan öfkenin giderilmesi için bu festival beklenmektedir.

Takanakuy  Daveti

Yıl içerisinde her hangi bir koruda büyük problem yaşamakta olduğu birisini bölge halkı burada kozlarını paylaşmak arına davet etmektedir. Burada son derece sert ve kanlı görüntüler de oluşmaktadır. Bu zaman zarfı içerisinde her iki kişi de çok sert bir şekilde karşı tarafa darbeler savurmaktadır. Yabancı bir cisim kullanmak kesinlikle yasaktır. Tamamen beden gücü ile mücadele edilmesine izin verilmektedir.

Bölgede yaşamakta olan kişiler uzun süre bu festivali beklemekte ve kin beslemekte olduğu kişiler ile burada intikamını almaya çalışmaktadır. Festival içerisinde olanlardan dolayı karşı tarafı şikayet etme gibi bir durum da söz konusu olmamaktadır.

Festival kuralları gereğince taraflardan birisi diğerini festivale davet etmesi gerekmektedir. Karşı tarafında bu daveti kabul etmesi ile birlikte belirlenen alanda kozlar paylaşılmaktadır. Böylece her iki tarafında rızası gözetilerek bu etkinlik düzenlenmektedir. Festivalin oldukça fazla sayıda seyircisi de bulunmaktadır.

Diğer festivaller hakkında bilgi edinmek için festivaller kategörisini ziyaret edebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.