Demet Akalın Kimdir? Demet Akalın Hayatı

0

Demet Akalın Kimdir, 23 Nisan 1972 yılında gölcük, Kocaeli de doğmuştur. Türk şarkıcılığı yapmaktadır. Eski mankendir. Annesi ısrarı ile Yaşar Alptekin’in mankenlik kursuna gitmiştir. Ve mankenlik kariyerinin peşine düşmüştür. Daha sonra Neşe Erberkin ajansında mankenlik yapmıştır. 1990’larda sinema filmlerinde ve oyunculuk dizilerinde oyunculuk yapmıştır. Mankenliğin dışında da gazinolarda şarkı söylemeye başlamıştır. 1996’da ilk stüdyo albümü Sebebimi çıkarmıştır. 2006 yılında Oğuz Kayhan’la evlilik yapmıştır. 2010 yılında Önder Bekensir ile evlilik yapmıştır. 2012 yılında şuan ki eşi Okan Kurt ile evlenmiştir. 2014 yılında Hira adında kız çocuğu olmuştur. Demet Akalın Kimdir sorusunu böylelikle cevaplamış olduk.
DEMET AKALIN HAYATI
Demet Akalın hayatı, ilk yaptığı stüdyo albüm Sebebim çok ilgi görmemiştir. Daha sonra çıkış şarkısı Aşkın açamadığı kapı olmuştur. Aşkın açamadığı kapı şarkısıyla Kral TV video müzik ödüllerinden yılın şarkısı ödülünü kazanan Banane, altın sertifika alan kusursuz ve dans et gibi 2000’lerde çıkardığı albümlerle başarı yakalamıştır.

demet akalın kimdir
demet akalın kimdir

Bu sayede Türk pop müziğinde yer almış yerini sağlamlaştırmıştır. 2015 yılında yayımladığı Pırlanta şarkısı ile satış başarısı elde etmiştir. 2010 yıllında pop müzikteki yerini korumaya devam etmiştir. Demet Akalın, Afedersin, Mucize, Toz Pembe ve Hayalet başarı sağlamıştır. Tecrübe, Olacak, Çanta Olacak, Sabıka, İlahi Adalet ve Ders Olsun şarkıları da ilk beş olarak başarı göstermiştir. 2007 yılında hande yener ile sözlü tartışma yaşamıştır ve bu tartışma zaman zaman da olmuştur. Magazin gündeminde de bu tartışma sayesinde konuşulmuştur. İki altın kelebek ödülü, dört adet Kral Türkiye Müzik Ödülü dahil olmak üzere onlarca ödül kazanmıştır. Albümlerinde biten bir ilişkisinden bahsederek eski sevgilisine gönderme de bulunmuştur. Müzik eleştirmenleri kendi tarzını oluşturduğunu söylemiştir. Aralık 2014’te DMC ile bir kayıt anlaşması imzalamıştır. 2015 başlarında şirketin etiketini taşıyarak dokuzuncu stüdyo albümünü hazırlamıştır. Şarkıcının Toz Duman albümündeki intikam ve başka bir şarkıcının Ayıp Yani albümündeki Vazgeçilmezim şarkılarını seslendirmiştir. Demet Akalın Hayatı aslında, Haziran ayında dokuzuncu stüdyo albümü Pırlanta şarkısını Türkiye’de iki numaraya kadar yükselmiştir ve çıkış şarkısı Ders Olsun eşliğinde yayınlamıştır. Albüm ülkede liste başı olmuştur. 105 bin tane kopya satmıştır ve yılın en çok satan albümü olmuştur. DMC tarafından altın sertifika ile ödüllendirilmiştir. Bu sayede Türkiye’de daha çok tanınmaya başlamıştır. Şarkıları çok sık her yerde çalınmaya başlamıştır. Albümünün tanıtımını yapmak için Ders Olsun dan sonra Gölge, Çalkala, Beş Yıl, Pırlanta, ve Şerefime Namusuma şarkılarının video klipini çekmiştir ve video klipleri izlenmek için gösterime girmiştir.

demet akalın
demet akalın

Ergen, Fuat Güner ve Mustafa Sandal ile TV8 yarışması Rising Star Türkiye’nin ilk sezon jürisi olmuştur. Kiraz mevsiminin jeneriğini ve bestelerini yapmıştır. Şubat 2016’da Osman Pazarlama filminde eşi Okan Kurt ile konuk oyuncu olmuşlardır. Kasım ayında onuncu stüdyo albümü Rakipsiz, Hayalet şarkısı ile iki haftada bir yayımlanmıştır. 11 Eylül ayında eşi Okan Kurt ile boşanmıştır. Okan Kurt işlerinde problem yaşadığı konuşulmuştur. Okan Kurt’un Aile şirketi olan Martaş Lojistik borçları nedeniyle Beykoz da bulunan evlerine haciz işlemi başlatılmıştır. On bir yıldan beri Hande Yener ile aralarında sözlü tartışma yaşamıştır ve birçok kez tartışma nedeniyle magazinlerde gündeme gelmiştir. Meslektaşı hande yener ile barışmışlarıdır. Demet Akalın birçok vakfa konserlerinden gelen gelir ile bir miktar bağış yapmıştır. Aralık 2019’ da Hande Yener ve yapımcısı Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşme gerçekleştirmiştir. Görüşme esnasında çocuk istismarı, kadına yönelik şiddetin engellenmesi hakkında konular konuşulmuştur. Günümüzde şarkıları ile hala gündemde kalmayı başarmıştır.

Demet Akalın Kimdir ve Demet Akalın Hayatı hakkında geniş çaplı en doğru bilgileri size aktarmaya çalıştık. Diğer sanatçılarımızın hayatını incelemek için lütfen Sanatçı Hayatları bağlantısına tıklayınız.

Leave A Reply

Your email address will not be published.