Cem Adrian Kimdir ? Müzik Hayatı

0

Cem Adrian Kimdir ? Müzik Hayatı

Cem Adrian Kimdir ? Başarılı müzisyen olmasının yanında bestekar, söz yazarı ve yapımcıdır Cem Adrian. Sahne ismi kullanan Cem Adrian’ın gerçek ismi Cem Filiz’dir. Müzik dünyasının sevilen isimlerinden biridir. Yugoslavya’dan Edirne’ye göçen bir ailenin ikinci çocuğudur. Edirne’de, 30 Kasım 1980’de doğmuştur. Küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenen Cem Adrian, ilk bestelerini ortaokul yıllarında yapmaya başlamıştır. Müziğe olan ilgisi katlanarak devam etmiştir. Bestelediği parçalardan bir tanesini, Fazıl Say’ın yakın arkadaşının duymasıyla hayatının değişeceğinden habersizdir. Arkadaşı aracılığıyla Cem Adrian’ın ilk denemesini dinleyen Fazıl Say’ın davetiyle Bilkent Üniversite’sine kaydolmuştur.  Fazıl Say’ın keşfiyle başlayan bu hikaye, ilham veren başarıyla sürmektedir.

Türkiye’de diğer sanatçılar hakkında bilgi almak için https://www.sarkitv.com/sanatcilar/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Müzik Hayatı

Cem Adrian tarafından ilk albüm olan “Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım”, 2005 Şubat’ta yayınlanmıştır. Bu albümünde Fazıl Say ile çıktığı ilk konserin kayıtları da yer almaktadır. İkinci albümü “Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti” 2006 Aralık ayında yayınlanmıştır. Bu albümün prodüktörlüğü, şarkı sözleri kendisine aittir ve 13 parçadan oluşmaktadır. Yayınlanan ilk iki albümünden önce 2003’te Mystica grubuyla solist ve dansçı olarak çalışmıştır. Takip eden yıllarda televizyon ve diğer platformlarda yayınlara katılmış, konserler vermiştir. 2008 yılının Haziran ayında Essentials-Tepkiler adlı albümü yayınlanmıştır. Bu albümü sadece piyano kullanılarak hazırlanmıştır. Konuk olarak Hayko Cepkin ve Pamela Spencer’in katıldığı Emir adlı albümü 2008 Aralık ayında yayınlandı. 12 parçadan oluşan “Kayıp Çocuk Masalları” adlı albüm 2010 Aralık ayında piyasaya sürüldü. Bu albümdeki bütün parçaların söz ve müziği kendisine aittir. Murat Yılmazyıldırım ve Aylin Aslım albümde düet yaptığı konuklarıdır.

cem adrian
cem adrian

Müzik hayatı 2010 sonrasında da bütün hızıyla devam etmiştir. Ayrıca, toplumda bilinirliği de giderek artmıştır. Bununla beraber, toplumsal konular hakkında paylaştığı fikirler büyük yankı uyandırmıştır. 2012’de Siyah Bir Veda Öpücüğü, 2013’te Şeker Prens ve Tuz Kral” adlı albümleri raflarda yerini almıştır. Yayınlanan dört albümünün ardından 2020’de Anlatacaklarım Uzun adlı albümü piyasaya çıkmıştır. 7-8 yaşlarında müzik kaseti kapağı tasarlamaya başlamasının arkasındaki neden bir gün başarılı bir müzisyen olacağına inancıdır. Hiç şüphesiz başarılı da olarak kendisini haklı çıkartmıştır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.