Can Yaman Kimdir? Can Yaman Kaç Yaşında Ve Nereli?

0

Son dönemlerin gözde oyuncusu Can yaman hakkında merak edilenlere bu yazımızda yer vermeye çalışacağız. Can Yaman kimdir? Can Yaman kaç yaşında? Can Yaman nereli? Soruları; gündemi oldukça fazla meşgul eder oldu. Genç oyuncu Can Yaman, 8 Kasım 1989 doğumlu olup, aslen Yugoslav kökenlidir. Can Yaman ailenin tek çocuğudur. Gönül işleri dizisi ile ismini bizlere duyuran Can Yaman, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

Can Yaman Kimdir?

Can Yaman Kimdir, Can Yaman Kaç Yaşında Ve Nereli
Can Yaman Kimdir, Can Yaman Kaç Yaşında Ve Nereli?

Aslen Yugoslav kökenli olan Can Yaman, 1989 yılında İstanbul ilinin Suadiye ilçesinde dünyaya gelmiştir. Genç oyuncu, ailenin tek çocuğudur. Oyunculuğuna adım atmadan önce; avukat olduğunu biliyor muydunuz? İstanbul Yeditepe Üniversitesi Hukuk Bölümünü bitirmesinin ardından avukat olarak görevini yerine getirir. Bir yandan da oyunculuk dersi almaya devam eden Can Yaman, oyunculuk hayatına geçiş yapmak için tek tek gün saymaya başlar. Gerekli eğitimlerin ardından, 2014 yılında Gönül İşleri dizisi ile kamera karşısına geçer. Rol arkadaşı Sinem Kobal ile ekranlara gelen dizi, fazla uzun sürmez ve kısa süre sonra FİNAL yapar. Bir yıl sonra İnadına Aşk dizisi ile ekranlara tekrar gelen Can Yaman, bu defa dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Bu dizi sayesinde başarıyı yakalamış olur.

Can Yaman’ın Oynadığı Diziler

2016 yılında ise; Hangimiz Sevmedik dizisi ile tekrar karşımıza çıkan Can Yaman, Gül Onat, Altan Erkekli ve Cengiz Bozkurt gibi oyuncularla birlikte başrolü paylaştı. Son üç dizi ile adını daha çok duyuran genç oyuncu, 2017 yılında Dolunay dizisi ile adından çokça söz ettirmeyi başardı. 2020 yılında oynadığı ve hala devam eden Bay Yanlış isimli dizede rol alan Can Yaman, Özge Gürel ile başrolü paylaşıyor. Akrep burcu olan Can Yaman; 70 kg ağırlığında ve 1.83 boyundadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.