Berkay Kimdir ? Yaşı Kaç ?

0

Berkay Kimdir ? Yaşı Kaç ?

Berkay Şahin Biyografisi, Türkiye sanat camiasında Berkay ismiyle tanınan şarkıcı ve sanatçıdır. 29 Aralık 1981 yılında Ankara’da doğmuştur fakat aslen Artvin’lidir. 1996 yılında annesi ile beraber İzmir’e taşınan şarkıcı 2009 yılında İstanbul’a yerleşmiş ve hala burada yaşamaktadır. Albüm yapmadan önce Çeşme, Kuşadası, Antalya, Bodrum gibi yazlık mekanlarda sahne almıştır. Bu şekilde ismini duyuran sanatçı 2010 yılında ilk albümü Ele İnat’ı çıkarmış ve bu albümde en iyi sanatçı ödülüne layık görülmüştür. 2012 yılında ise ilk single çalışması Aşk Sadece Poll Müzik etiketi ile müzik piyasalarına girmiştir. Berkay artık sahnelerde aranan bir isim halindedir. 2016 yılında Özlem Ada Katipoğlu ile evlenen Berkay’ın Arya ve Zeynep Mira isimlerinde iki kız çocuğu vardır. Şarkıcı çoğunlukla pop müzik dalında olsa da arabesk müzik dalında da şarkılar söylemektedir.

Türkiye’de diğer sanatçılar hakkında bilgi almak için https://www.sarkitv.com/sanatcilar/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Berkay, Albüm ve Single Çalışmaları

İkinci albüm çalışması ve bundan sonraki çalışmaları Avrupa Müzik etiketi ile piyasada yerini almıştır. Şarkıcı ikinci albümüne Aşk Melekleri (2014), üçüncü albümüne Benim Hikayem (2015), dördüncü albümüne Arabest (2016), beşinci albümüne Yansıma (2017) ve son olarak çıkan albümüne de İz (2019) adını vermiştir. Bu kadar yoğun albüm çalışmalarına ek olarak Berkay single çalışmaları da yapmıştır. Çıkardığı ve son derece başarılı olduğu şarkılar; 2013 yılında Doksana Bir Kala, 2016 yılında Uygun Adım, 2017 yılında Ey Aşk, 2018 yılında Ben Sadece, 2019 yılında Deliler ve İki Hece’dir. Bunlara ek olarak 2018 yılında Ahmet Selçuk İlkan Unutulmayan Şarkılar albümünde İsyanlardayım eserini ve 2018 yılında Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkılar albümünde Vursalar Ölmem şarkısını seslendirmiştir.

Berkay Kimdir?
Berkay Kimdir?

Berkay Ödülleri

Şarkıcı Berkay bu kadar müzik çalışmasının karşılığında birçok ödül de almıştır. 2011 yılında İFA En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı, Kral TV Müzik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı, A.G.D. Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı, Türkiye Engelliler Derneği Yılın En’leri İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı, 38. Altın Kelebek Ödülleri Türk Pop Müziğinde En İyi Çıkış Yapan Erkek Solist, Taksiciler Günü Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı gibi birçok ödüle layık görülmüştür.

Leave A Reply

Your email address will not be published.