Bedii Akın Kimdir ? Bedii Akın Biyografi

 Bedii Akın Kimdir ? Bedii Akın Biyografi
Okunuyor Bedii Akın Kimdir ? Bedii Akın Biyografi

Bedii Akın Kimdir ? Bedi Akın Biyografi

Bedii Akın, Sinema ve dizi oyuncusu. Ünlü yazar ve ayrıyeten TGC’nin ilk resmi genel sekreteri, rahmetli Bedii Faik Akın’ın torunudur. Dedesi Aslen Balıkesir Bandırma’lıdır ve rahmetli dedesiyle birlikte aynı adı taşımaktadır. Bedi akın kimdir? İstanbul’da doğmuştur. Londra’da master yapıp aynı zamanda oyunculuk eğitimini de aynı şekil orada tamamlamıştır. Aynı zamanda bu Londra’daki eğitimi tiyatro ve oyunculuk üzerine çok sıkı bir şekilde ilerlediği bazı kaynaklarda önümüze çıkmaktadır.

Bedii Akın Yapımcılık

Londra’dan geldiği dönemde ünlü oyuncu, sahnelerde uzak kaldığı dönemde bir arkadaşının annesi bir senaryo ile karşısına geldi. İngiltere’de “stant director” (Tehlikeli Sahne Direktörü) eğitimi ve Senaryo analiz eğitimi de aldı. Arkadaşının annesi gelince de analiz edip görüşlerini bildirdi. Daha sonrasında hemen çalışmalara başlamak için bir prodüksiyon şirketi kurdular. Aslında ilk önce senaryo analistiydi fakat hemen dedesinin de hep tavsiye ettiği yapımcılığa da hemen hızlıca adapte olmuştu. Fakat iyice işin içine girdikten sonra duygusallık değil de cebe bakıldığını sezdikten hemen sonra yapımcılığa bitirdi.

Bedii Akın Oyunculuk Hayali

Ortaokul ve Lise çağlarında başlamıştı aslında bu oyunculuk sevdası içinde. Okul piyeslerinde Atatürk rolünü oynamaya başlayarak ilerideki hedefini her zaman biraz daha fazla istemişti. Daha o zamanlar bile Londra sevdasını herkese anlatıyordu. Hatta bir edebiyat projesinde “Yıldız Kenter” ile röportaj yapma fırsatı yakalamıştı. Burada Londra hayalinden bahseden Oyuncu Bedii Akın, cevap olarak direk bu fikrini gerçeğe dönüştürmesi için fikir edindi.

Bedii Akın Kimdir?
Bedii Akın Kimdir?

Oyunculuk hayalinde çok büyük bir engel vardı. Aynı adı taşıdığı Ünlü yazar Bedii Faik Akın, oyunculuk okumak isteyen ünlü sanatçı dedesinden oyunculuk okuyacağına yapımcı ol cevabını alıyordu. Çünkü dedesi o konseptlere tamamen karşıydı. Oyunculuk ve şarkıcılık yerine tamamen yapımcılığı savunuyordu. Fakat ünlü oyuncu Bedii Akın, bir süre sonra daha fazla dayanamayıp orta okul çağlarından beri hayali olan oyunculuk için akademiyi bırakıp oyunculuk için Londra yoluna çıkmıştır.

Ayriyeten ünlü oyuncunun kendine örnek aldığı isimlerden biride Haluk Bilginer’dir. Çünkü Usta oyuncunun İngiltere olayı bir çok yerde bilinmektedir ve bundan dolayı Bedii Akın’da hayranlık bırakmıştır.

Bedii Akın Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

 Türkiye’de ün kazanmaya başladığında “Aşk Emek İster” dizisinde Cengiz karakterini rol almıştır. Fakat bu dizi henüz 11. Bölümündeyken final yapmıştır. Fakat bu dizide yine birçok ünlü sanatçıyla rol alma fırsatı bulmuştur. Bu ünlü sanatçıları; Furkan Palalı, Müge Boz, Ekin Türkmen, Selen Görgüzel bu şekilde sıralayabiliriz. Fakat dizi oyunculuğunu hiç sevmemiştir. Aslında bu dizi Bedii Akın Hayatı için bir döngünün başladığı zamandır. İlk dizi oyunculuğunu bu süreçte gerçekleştirmiş olup hemen ardından Japonya’da kısa bir film çekip oynamıştır.

Bedii Akın Biyografi
Bedii Akın Biyografi

Dağ 2 Filmi Ve Bedii Akın

Bütün macera İngiltere’den dönüş yaptığında bir arkadaşı vasıtasıyla Alper Çağlar ile tanışmasıyla oldu.  İlk film için görüşmelere başladılar ama Alper Çağlar ile çalışmak çok zordu. Çok disiplinli ve zorlayıcı olduğu için herkesin dayanamayacağını belirtti. Fakat Türkiye’nin en önemli filmleri arasına gelen Dağ Filmini hep beraber en iyi şekilde yönettiler. Burada tamamen rolü ise topal bir köy korucusu olan, Türkmen Baturu Boran karakterini canlandırmıştır. Askerlerle birlikte çatışmıştı ve çok güzel bir oyunculuk burada sergilemişti.

Börü Dizisi Ve Bedii Akın

Bu dizi 6 bölümlüktü fakat ülkemizde en çok izlenen diziler arasında oldu. Bu dizide Bedii Akın Biyografisini araştırdığımız ünlü oyuncumuz en iyi şekilde oyunculuğunu ortaya koymuştu. Bu sayede internette en çok aranan isimler arasına geldi. Bu dizide ise en çok yaratıcılığı timin vazgeçilmez bir bütünleyicisi yapmıştı.  Börü’nün ikinci sürücüsüydü ve Baran’ın can dostuydu. Bu dizide canlandırdığı  ise “ÖMER TUNÇ”  karakteridir.

Bu şekilde Bedii Akın’ın hayatını ve yapmış olduğu projeleri siz değerli Şarkı TV okuyucularına aktarmış olduk. Bizi https://www.sarkitv.com üzerinden takip edebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın