Atiye Kimdir? Atiye’nin Hayatı

0

Atiye Kimdir? Atiye’nin Hayatı

Atiye Kimdir, Hepimizin Atiye olarak tanıdığı, asıl adı Deniz Atiye Yılmaz olan sanatçı, 22 Kasım 1988 yılında Almanya’nın Bremen şehrinde dünyaya gelmiştir. Annesi Hollandalı, babası ise Arap asıllı bir Antakyalıdır. Hollanda’da sanat eğitimi, Bremen’de şan dersleri almıştır. 8 yaşında iken kısa bir süre için ailesi ile birlikte Amerika’ya yerleşen, daha sonra İzmir’de yaşayan ve tekrar Almanya’ya dönüş yapan sanatçı lise eğitimini Almanya’da tamamlamış, 2008 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır. Ses eğitimini İzmir Devlet Opera ve Balesi Şan Pedagogu Bariton Aşkın Metiner ile devam ettirmektedir.

atiye kimdir
atiye kimdir

Müzik Kariyeri

Atiye’nin hayatı, müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başlamıştır. 5 yaşından beri darbuka ve piyano çalmaktadır. Müziğe olan bu tutkusu elbette ona beraberinde bir çok başarı getirdi. İlk albümünü henüz 17 yaşındayken çıkardı. 2007 yılında hem Türkçe hem de İngilizce şarkılara yer verdiği ilk stüdyo albümü olan “Gözyaşlarım” ile müzik piyasasına giriş yaptı. Albümün çıkış parçası “Don’t Think” çok beğenildi. Aynı yıl düzenlenen Kral TV Video Müzik Ödüllerinde “Don’t Think” şarkısı ile “En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı” ödülüne layık görüldü.  2011 yılında “Budur” , 2013 yılında “Soygun Var” albümleri ile müzik piyasalarında yer alan Atiye’nin bir çok single çalışması da bulunuyor:

atiye hayatı
atiye hayatı

2014: Yetmez

2015 : Sor, Come to Me,  Abrakadabra

2016: İnşallah Canım Ya

2017: Zamansız Aşklar, Radiant Night, We Got That La

2018: Hisset

2019: Tom Tom

Farklı platformlarda ve farklı kategorilerde ödüllere layık görülen Atiye’nin bugüne kadar almış olduğu çok sayıda ödül vardır. Teoman ile gerçekleştirdiği, çok beğenilen ve o dönemler çok sık dinlenen “Kal” adlı düet 2009 yılında yılın düeti ödülüne layık görülmüştür. Atiye ayrıca 2009 yılında düzenlenen MTV Avrupa Müzik Ödülleri için En İyi Türk Sanatçı kategorisi ve 2011 TRT Müzik Ödülleri için En İyi Kadın Sanatçı kategorisi için aday gösterilmiştir. Atiye müzik yeteneğinin yanı sıra iyi bir dansçıdır. Küçük yaşlarından beri dans eden ve dans etmeyi çok seven Atiye, bale, hip-hop, jazz, oryantal ve R&B danslarını birleştirerek dans konusunda yarattığı özgün üslubu ile de oldukça başarılı.

Diğer sanatçı hayatlarını incelemek için lütfen https://www.sarkitv.com/sanatcilar bağlantısına tıklayınız..

Leave A Reply

Your email address will not be published.