Aleyna Tilki Kimdir? Aleyna Tilki Kaç Yaşında? Aleyna Tilki Hakkında Merak Edilenler

0

Aleyna Tilki kimdir? Aleyna Tilki Nereli ve Aleyna Tilki kaç yaşında gibi merak edilen soruların cevaplarına bu yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Aleyna Tilki, 28 Mart 2000 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Babası Konya, annesi Trabzon’lu olan bir ailenin en büyük çocuğudur. Asker babanın kızı olmasından dolayı 4 yaşından itibaren yaşamının büyük bir bölümünü İzmir’de geçirmeye başlar. Küçük yaşlarda baleye olan hevesi, onu bale yapmaya yöneltecek ancak bu heves fazla uzun sürmeyecektir. Ailesi İzmir’den İstanbul’a gelir ve Aleyna Tikli artık öğrenimini burada tamamlayacaktır. Ortaokul öğrenimine İstanbul’da devam eden genç kız, kısa bir süre spora heves sarar. Ancak, içinde yatan müzik aşkının ortaya çıkmasıyla, tamamı ile kendini müziğe adar.

Aleyna Tilki Hızlı Adımlar İle Başarıya Koşuyor

Aleyna Tilki Kimdir
Aleyna Tilki Kimdir?

Sesine güvenen genç kız, televizyon yarışmalarına katılmaya karar verir ancak ilk yarışmada istediği performansı sergileyemez ve elenir. Tekrar yarışmaya katılmaya karar veren Aleyna Tilki, bu defa başaracağından çok emindir. 2014 yılında Yetenek Sizsiniz Türkiye televizyon yarışmasına katılır. Sahneye çıkan genç kız söylemiş olduğu Gesi Bağları türküsü ile tüm izleyenleri kendine hayran bırakır.

Türkiye artık genç kızı tanımış ve bu yarışma onun için bir dönüm noktası olmuştur. 2016 yılında müzik çalışmalarına başlar ve Cevapsız Çınlama isimli şarkısını piyasaya çıkarır. Çıkarmış olduğu bu şarkının sözleri; Gökhan Şahin’e, müziği ise; Emrah Karaduman’a aittir. Kısa süre içerisinde zirveye oturan Aleyna Tilki, sosyal medya üzerinde en çok konuşulan isimlerin arasına girer. 1 yıl sonra yani 2017 yılında Sen Olsan Bari şarkısı ile ortalığı ayağa kaldırır. Sosyal medya üzerinde büyük ilgi gören genç kız, artık herkes tarafından tanınıyordur. Küçük yaşlarda kendini sevdirmeyi başarır ve amacının dünya starı olmak olduğunu belirtir. Dünya starı olup olmayacağı bilinmez ancak ülkemizde güzel yerlere geldiğini söylemek isteriz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.