Acun Ilıcalı Kimdir? Acun Ilıcalı Hayatı

0

Acun Ilıcalı Kimdir? Acun Ilıcalı Hayatı

Acun Ilıcalı’nın TV8 ekranlarındaki programları ile dikkatleri çekmesi ile birlikte pek çok kullanıcı Acun Ilıcalı kimdir diye araştırmaya başlamıştır. Acun Ilıcalı, aslen soyadını aldığı Erzurum Ilıcalı’dır. Bununla birlikte 29 Mayıs 1969 tarihinde Edirne’de dünyaya gelmiştir. Babası Ergün Ilıcalı müteahhit ve annesi İlknur Ilıcalı ise kooperatifler il müdürü olarak görev alıyordu. Ağabeyi Ömer Cenker Ilıcalı’nın okula gitmesini kıskanan Acun Ilıcalı, henüz 5 yaşında iken okula gitmeye başlamıştır. Bu nedenle Ilıcalı’nın okulu hep oyun sandığına dair bir sözü bulunmaktadır.

Acun Ilıcalı Okul Hayatı

Acun Ilıcalı, ilk ve ortaokul öğrenimi için Edirne İstiklal İlkokulu’na gitmiştir. İleriki yaşlarda Kadıköy Anadolu Lisesi’ni kazanan Ilıcalı, İstanbul’a anneannesinin yanına taşınmıştır. Ailesinden ilk uzak kalışının zorluğu nedeni ile derslerinden kopsa da bu durum annesinin tayininin çıkması ve ailesinin İstanbul’a taşınmasıyla son bulmuştur. Acun hayatı boyunca futbola ilgi duymuştur ve lise dönemindeki futbola olan ilgisini, kitapta yer alan harflerden kurduğu lig ve onlara yaptırdığı maç ile ifade etmiştir. İstanbul Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünü kazanan Ilıcalı, 7 sene üniversite kaldıktan sonra mezun olamamıştır.

Acun Ilıcalı Kimdir
Acun Ilıcalı Kimdir

Acun Ilıcalı Özel Hayatı

1988 senesinde 19 yaşında iken Seda Başbuğ ile dünya evine giren Acun Ilıcalı’nın karısının da öğrenci olması nedeniyle kendilerine babasının baktığı bilinmektedir. Babasından aldığı apartman aidatlarını harcadığı gerekçesi ile Ilıcalı’nın evine televizyon izlediği sırada haciz memurları gelmiş ve televizyonu aldıktan sona gitmiştir. Ancak bir saat sonra televizyonu geri almıştır. Seda Başbuğ ile olan evliliğinden Banu Ilıcalı dünyaya gelmiştir. Anne İlknur ve baba Ergün Ilıcalı, torunları ile birlikte çıktıkları Bodrum yolculuğunda karşısına çıkan 180 km hıza sahip araç ile çarpışmaları nedeni ile hayatlarını kaybetmiştir. Banu Ilıcalı ise 18 kırık ile hayatta kalmayı başarmıştır. Anne ve babasının ölümünden sonra Acun Ilıcalı, travmayı bir sene boyunca atlatamayarak evden çıkmamış ve 1993 senesinde Seda Başbuğ’dan boşanmıştır. 1994 senesinde İstanbul, Bağdat caddesinde geçirdiği motosiklet kazası sonucu arkasında seyahat eden arkadaşı hayatını kaybetmiştir. Kazadan sol kolundaki kırık ve 36 dikişlik platin ameliyatı ile kurtulmuştur. 2003 senesinde Zeynep Yılmaz ile evlenmiş ve Yasemin ile Leyla isimlerinde iki kızı olmuştur. 2017’de Şeyma Subaşı ile evlenmiş ve Subaşı’ndan Melisa isimli bir kızı olmuştur.

Acun Ilıcalı Meslek Hayatı

Anne ve babasından kalan birikimin iki sene sonra tükenmeye başlaması ile Bağdat caddesinde bir kot dükkanı açmıştır. Ancak 1995 senesinde açtığı dükkan bir süre sonra batmıştır. Hiç parası kalmayan Ilıcalı, arkadaşlarından para istememiştir. 1996 yılında Show Tv’de spor servisinde çalışan çocukluk arkadaşı Göktuğ Sevinçli’ni üniversiteden arkadaşı Esat ile ziyarete gitmiştir. Bu ziyaret sırasında İrfan Şahin ve Show Tv’nin o zamanlar spor müdürlüğünü yapan İlker Yasin ile tanışarak televizyon dünyasına adım atmıştır. Futboldan çok iyi anladıkları gerekçesi ile İlker Yasin Esat ile Acun Ilıcalı’ya Show Tv’de çalışmayı teklif etmiştir. Fenerbahçeli olan Ilıcalı o dönem Beşiktaş muhabirliğini üstlenmişti.

Acun Ilıcalı Hayatı
Acun Ilıcalı Hayatı

Acun Ilıcalı’nın Televizyon Hayatı

Acun kimdir, sorusunun insanlar tarafından ilk kez sorulmaya başladığı dönem Acun Firarda adlı gezi programının yayınlandığı döneme tekabül etmektedir. Daha sonra Fear Factor isimli programın yapımcılığını yapan Acun Ilıcalı, 2006 senesinde ‘’Acun Medya’’yı kurmuştur. 2007 ila 2010 senelerinin arasında Var Mısın Yok Musun yarışma programını, 2006’da Survivor Türkiye, 2007’de Yoksa Rüya Mı? aktüel programını, 2008 ila 2014 arasında Söyle Söyleyebilirsen ses yarışmasının yapımcılıklarını üstlenmiştir. 2009 senesinde Yetenek Sizsiniz Türkiye’yi, 2010’da Yok Böyle Dans programını ve 2011’de de O Ses Türkiye yarışmasının hem yapımcılığını hem de sunuculuğunu yapmıştır. Bugün TV8 ve TV8.5 kanallarının sahibi olan Acun Ilıcalı, Türkiye’nin en popüler iş adamlarından biridir.

Diğer sanatçılarımızın hayatlarını incelemek için lütfen https://www.sarkitv.com/sanatcilar/ bağlantısına tıklayınız.

Acun Ilıcalı Kimdir? Acun Ilıcalı Hayatı

Leave A Reply

Your email address will not be published.