MasterChef’te Eleme Adaylığına Kimler Seçildi, Kimler Dokunulmazlığı Kazandı?

0

MasterChef’te Eleme Adaylığına Kimler Seçildi, Kimler Dokunulmazlığı Kazandı?

TV8’in en değerli yapımlarından biri olan ve birçok insanın merakla beklediği MasterChef Türkiye’de eleme adayları belli oldu. MasterChef Türkiye’de 15 Eylül 2020 Salı akşamında yayınlanan ve yayınlanan bölümü ile 55. Bölüm olan MasterChef’te, Danilo, Somer ve Mehmet Şef’in istedikleri yemeği eksiksiz ve en iyi yapan takım dokunulmazlığı kazanan takım oldu. Danilo, Somer ve Mehmet Şef’in istedikleri yemeği istediği gibi yapamayan takım ise dokunulmazlığa veda eden taraf oldu. kaybeden takımda ise haftanın iki eleme adayı seçilmesi için yarışma yapılacak.

masterchef

Bu sırada gecenin e iyi tabağını hazırlayan Duygu ise dokunulmazlığı kazanan isim oldu. Dokunulmazlığı kazanan Duygu, eleme adayına sokacağı kişiyi de belirledi. Peki, MasterChef’te eleme adayları kimler oldu? MasterChef Türkiye’de kazanan takım ve eleme potasına giren kişiler kimler? İşte, hep birlikte bakalım.

MasterChef’te Dokunulmazlığı Hangi Takım Kazandı?

MasterChef Türkiye’de 15 Eylül 2020 Salı günü yayınlanan son bölümde dokunulmazlık oyunu dikkat çekti. Kırmızı ile mavi takımın oynadığı dokunulmazlık oyununda sokak lezzetleri menüsü verilince iki tarafta kıyasıya yarıştı. Sokak lezzetlerine hakim olan ve yaptığı yemeklerle şeflerin beğenisini alan takım kırmızı takım oldu. Sokak lezzetlerinde eksik olan ve dokunulmazlığı kaybeden mavi takımda Mehmet Şef’in imza yemeklerinden biri olan Hors D’oevres’i en iyi yapan yarışmacı bireysel dokunulmazlığı kazanacaktı. Mehmet Şef’,n imza yemeğini harfiyen yapan ve gen büyük ilgiyi gören Duygu, bireysel dokunulmazlığı kazanan kişi oldu.

MasterChef’te Eleme Adayları Kimler?

masterchef

TV8’de yayınlanan MasterChef’te dokunulmazlık ödülünü kazanan kırmızı takım rahata ererken, mavi takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan duygu, eleme adayını belirledi.

Bireysel dokunulmazlık ödülünü kazanan Duygu, MasterChef Türkiye’de ilk eleme adayını Serhat olarak belirledi.  Bu durumun ardından Mavi takımda da oy birliği ile eşitliğin sağlanmasının ardından eleme adayı seçildi. Mavi takımın kaptanlığını üstlenen Furkan, ikinci eleme adayını ise Özgül olarak belirledi.

MasterChef’te Dokunulmazlık Yarışmasının Menüsü Neydi?

masterchef

TV8’de yayınlanan MasterChef Türkiye’de takımlar arasında oynanan dokunulmazlık oyununda şefler hem kırmızı hem de mavi takımdan sokak lezzetlerinin yapılmasını istedi.

Burada patates kızartması, Arnavut ciğeri, nohutlu tavuklu pilav, maç köftesi, adana dürüm, sambali tatlısı, balık ekmek, turşusu suyu ve ayranın olduğu ara menüde yarışmacılara 1 saat süre verildi.

Bu süre zarfında yemekleri en iyi yapan kırmızı takım dokunulmazlık oyununu kazanırken, mavi takım bireysel dokunulmazlık ödülü için tekrardan mutfağa girdi. Bireysel dokunulmazlık ödülünde ise birinci gelen Duygu bu ödülü kazanırken eleme adayını belirledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.